Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Olga Geyko: W Polsce jest dobra, silna liga

Olga Geyko: W Polsce jest dobra, silna liga

fot. Tomasz Tadrała

Olga Geyko w nadchodzącym sezonie będzie odpowiedzialna za rozegranie w drugie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. O miejsce na boisku rywalizować będzie z Anastasią Szasz. – Bardzo się cieszę, że jestem częścią drużyny KSZO Ostrowiec. Dla mnie będzie to pierwsze doświadczenie w Polsce i w Lidze Siatkówki Kobiet – powiedziała nowa zawodniczka ostrowieckiego zespołu.

30-letnia Olga Geyko to mierząca 178 centymetrów wzrostu rozgrywająca, która od sezonu 2010/2011 występowała w tureckich zespołach. Ma na swoim koncie mistrzostwo Europy do lat 18 z 2005 roku oraz mistrzostwo i Puchar Ukrainy z roku 2009.Bardzo się cieszę, że jestem częścią drużyny KSZO Ostrowiec. Dla mnie będzie to pierwsze doświadczenie w Polsce i w Lidze Siatkówki Kobiet. Głównym argumentem w podjęciu decyzji o przeprowadzce do Ostrowca Świętokrzyskiego  było to, że w Polsce jest dobra, silna liga. Dobrą wiadomością było dla mnie także to, że będę grała w jednym klubie z moją dobrą przyjaciółką – Anastasią Tracz – powiedziała Olga Geyko. – Wspólnie z moją rodziną postanowiliśmy spróbować i przeprowadzić się do nowego kraju. W Turcji byliśmy przez ostatnie siedem lat. Postaram się zrobić wszystko, aby sezon był udany zarówno dla mnie, jak i dla klubu – dodała zawodniczka.

W czwartek za pośrednictwem mediów społecznościowych klub poinformował, że w dniach 15-16 września będzie organizatorem międzynarodowego turnieju, w którym obok KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zagrają czołowe drużyny z Białorusi, Czech i Finlandii.

Kadra KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na sezon 2018/2019:
Rozgrywające: Anastasia Sasz, Olga Geyko
Atakujące: Anastasia Tracz, Agnieszka Wołoszyn, Anastazja Bazyk
Środkowe: Justyna Wojtowicz, Emilia Oktaba, Daria Khokicz
Przyjmujące: Anna Grzechnik, Paula Słonecka
Libero: Olga Pawliukowskaja

Trener: Maciej Bartodziejski
Asystent trenera: Jegor Pimahin

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved