Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Trzysetowa walka w Muszynie dla Impelu

OL: Trzysetowa walka w Muszynie dla Impelu

Siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie Orlen Ligi odniosły siatkarki Impelu Wrocław. Ekipa Marka Solarewicza pokonała na wyjeździe Polski Cukier Muszyniankę w trzech setach. Miejscowe starały się w trzecim secie przedłużyć całe starcie, jednak wrocławianki tego dnia były silniejsze.

Początek spotkania nie należał do najlepszych w wykonaniu Muszynianki. Impel grał skutecznie, wykorzystywał swoje akcje, natomiast dostawał też sporo punktów dzięki błędom w ataku rywalek. W tym elemencie nie radziła sobie zwłaszcza Wawrzyniak. Impel szybko odskoczył na 12:4 – po kontrze Kossanyiovej. W połowie seta, gdy Mędrzyk pomyliła się w ataku, następne akcje też należały do muszynianek – najpierw miejscowe zagrały blokiem, a następnie Rabka punktowała zagrywką. Różnica zmniejszyła się do czterech punktów (12:16). Wtedy ponownie do głosu doszły przyjezdne, które zapisały na swoim koncie kolejną serię, tym razem pięciu punktów i prowadziły 21:12. W samej końcówce miejscowe zerwały się jeszcze do walki, a odrabiać straty pomogły im same rywalki – popełniając błędy. W końcówce same muszynianki zagrały lepiej, m.in. blokując Konieczną, ale nie były w stanie bardziej zagrozić przeciwniczkom, które wygrały po ataku Kossanyiovej.

Drużyna gospodarzy dużo lepiej rozpoczęła kolejną odsłonę i od razu odskoczyła na 3:0. Dość szybko Impel, po atakach Koniecznej i Mędrzyk, wyrównał jednak po 5. Cały czas toczyła się bardzo wyrównana walka i żaden z zespołów nie był w stanie przejąć wyraźnej inicjatywy. Co prawda as serwisowy Hancock dał Impelowi prowadzenie 9:8, ale długi czas drużyny grały punkt za punkt. Dopiero w połowie seta, przy zagrywce Mędrzyk, wrocławianki odskoczyły na 17:13. Szybko tę różnicę jednak straciły i w decydującą fazę seta drużyny weszły przy prowadzeniu Polskiego Cukru Muszynianki (20:19). Dzięki autowemu uderzeniu Koniecznej miejscowe prowadziły już 23:21, ale nie zdołały tego przełożyć na wygraną w secie. Wrocławianki włączyły wyższy bieg i po dobrych akcjach Mędrzyk triumfowały w partii.

Muszynianki kolejną odsłonę rozpoczęły od bloku, ale chwilę później po udanych akcjach Ptak i Koniecznej to Impel prowadził 4:2. Po kilku w miarę równych akcjach sytuacja zaczęła się zmieniać. Zagrywka Sosnowskiej wyrównała po 7, natomiast blok Savić oraz kontra Cvetanović dały miejscowym prowadzenie 10:8. Miejscowe grały coraz pewniej, a gdy udało im się skończyć długą akcję, miały już trzy punkty prowadzenia (14:11). Impel walczył, ale popełniał też błędy i gdy linię przy ataku przekroczyła Konieczna, Muszynianka prowadziła 18:14. Wrocławska drużyna niewiele czasu potrzebowała, by zniwelować znacznie te straty i po agresywnym zagraniu z przechodzącej piłki Ptak miejscowym pozostały dwa punkty nadwyżki (20:18). Chwilę później Impel przy zagrywce Kaczor zaliczył serię punktów i objął prowadzenie 22:21. W kolejnych akcjach Hancock dała przyjezdnym piłkę meczową, a od razu spotkanie zakończyła Konieczna.

MVP: Katarzyna Konieczna

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Impel Wrocław 0:3
(21:25, 23:25, 22:25)

Muszynianka: Savić (12), Wawrzyniak (1), Rabka (2), Sosnowska (7), Wójcik (9), Cvetanović (11), Medyńska (libero) oraz Szabó (1), Grejman i Cikiriz (4)
Impel: Kossanyiova (10), Ptak (9), Konieczna (15), Kąkolewska (9), Hancock (3), Mędrzyk (10), Courtney (libero) oraz Cembrzyńska, Kaczor i Stasiak (libero)