Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Torunianki bez szans w starciu z Impelem

OL: Torunianki bez szans w starciu z Impelem

Impel Wrocław nie dał żadnych szans siatkarkom Budowlanych Toruń i we własnej hali triumfował w trzech setach. Wrocławiankom do kolejnego triumfu w Orlen Lidze wystarczyła niewiele ponad godzina. W żadnym z setów ich rywalki nie przekroczyły granicy 15 punktów.

Początek pojedynku pomiędzy wiceliderem tabeli a ekipą z Torunia nie wskazywał na to, że w meczu tym zabraknie większych emocji. Wrocławianki na większe prowadzenie wyszły dopiero przy zagrywkach Katarzyny Koniecznej, przyjezdne nie potrafiły poradzić sobie z przyjęciem i ze stanu 5:3 zrobiło się 8:3. Serwis okazał się kluczowy dla losów tej partii, bowiem i Monika Ptak sprawiła Budowlanym ogromne problemy. Niedokładne dogrania powodowały kolejne błędy i brak kończącego ataku. Ekipa gości negatywną serię była w stanie przerwać dopiero po przegranych 5 akcjach z rzędu. Nicola Vettori starał się zmienić obraz gry, dokonując zmian, jednak na nic się to nie zdało, bowiem przyjmujące nie potrafiły dokładnie dograć. A na dodatek asowymi zagrywkami popisała się również Micha Hancock. Świetna dyspozycja w zagrywce wpłynęła też na dobre czytanie gry rywalek i stawianie szczelnych bloków. Nic więc dziwnego, że premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 25:11.

Przerwa nie zmieniła nic w poczynaniach przyjezdnych. Wrocławianki bardzo szybko wybiły im siatkówkę z głowy, bowiem drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia aż 8:0! Zawodniczki Budowlanych jeszcze gorzej radziły sobie z przyjęciem, a jakby tego było mało, punktowym blokiem popisała się Monika Ptak. Drużyna Nicoli Vettoriego znalazła w końcu sposób na miejscowe, a nawet zdobyła kilka „oczek” w jednym ustawieniu, jednakże nie było ich stać na taką serię. Marek Solarewicz z kolei, widząc przewagę swoich podopiecznych, zdecydował się na drobne rotacje w składzie. Niewiele można było powiedzieć o tej partii, bo przebiegła pod dyktando Impelu (25:13).

Nawet 10-minutowa przerwa nie przysłużyła się toruniankom, schemat trzeciej odsłony był bliźniaczo podobny do wcześniejszych setów. Zespół gospodarza narzucił swój rytm gry, Agnieszka Kąkolewska, Micha Hancock, Katarzyna Konieczna czy Monika Ptak wręcz szalały w polu serwisowym. A zawodniczkom Budowlanym trudno było myśleć o przedłużeniu rywalizacji, skoro ich przyjęcie kształtowało się na poziomie 27 procent, jeszcze gorzej wyglądała skuteczność na siatce (24 proc.).

MVP: Katarzyna Konieczna

Impel Wrocław – Giacomini Budowlani Toruń 3:0
(25:11, 25:13, 25:14)

Impel: Mędrzyk (15), Konieczna (14), Kąkolewska (14), Courtney (9), Ptak (6), Hancock (4), Sawicka (libero) oraz Kossanyiova (1), Cembrzyńska i Bałucka
Budowlani Toruń: Pavan (6), Polak (6), Lewandowska (3), Paulava (2), Wojcieska (1), Martinez (libero) oraz Janik (3), Jasińska (1), Ryznar i Nowak (libero)