Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: Tie-break dla Trefla w pierwszym meczu o 9. miejsce

OL: Tie-break dla Trefla w pierwszym meczu o 9. miejsce

W pierwszym spotkaniu o miejsca 9-10 w Orlen Lidze siatkarki Atomu Trefla Sopot pokonały 3:2 Polski Cukier Muszyniankę. Przed rewanżem wszystko jest więc jeszcze możliwe i walka o 9. miejsce może przynieść sporo emocji.

Dwumecz z drużyną z Muszyny sopocianki zaczęły bardzo dobrze. Remis 3:3 zapewniła atakiem ze środka Justyna Łukasik i od tego momentu jej drużyna zdobyła cztery kolejne punkty (7:3). Serię atakiem zakończyła Karolina Goliat. I choć sopocianki miały w całym secie tylko 33-procentową skuteczność w ataku, to rywalkom szło w tym elemencie jeszcze gorzej – 27 proc. Dlatego też drużyna Piotra Olenderka spokojnie powiększyła przewagę i wyszła na prowadzenie 1:0. W kolejnym secie Atom Trefl nie miał już tyle szczęścia. Tym razem nieco lepiej w ataku spisywała się Goliat, ale reszta drużyny zawodziła. Atomówki przejęły skuteczność gry w ofensywnie do rywalek i miały ją na poziomie 27 proc. Nie potrafiły wykonać punktowej zagrywki, która w wielu meczach stanowiła o ich sile. Natomiast Muszynianka posłała dwa asy serwisowe, a do tego zagrała bardzo skutecznie od stanu 10:10, budując do końca partii rekordową, 7-punktową przewagę (18:25).

Z początkiem trzeciego seta zagrywkę poprawiła Goliat. Jej dwa asy dały prowadzenie 4:1. Skuteczna kontra atakującej Atomu Trefla, a w kolejnej akcji Beaty Mielczarek i zrobiło się 8:3. I nagle gra sopocianek posypała się. Zaczęły popełniać proste błędy, miały problem z przyjęciem. Do końca partii zdobyły już tylko 7 pkt. Tym samym to rywalki zapewniły sobie pierwszy punkt w rywalizacji o 9. pozycję. Ale tak szybko, jak Atomówki potrafią zapomnieć o skutecznej grze w siatkówkę, to równie szybko sobie o niej przypominają. Zagranie z drugiej linii w kontrze Moniki Fedusio dało im w czwartym secie prowadzenie 7:4. Dobra gra blokiem powiększyła przewagę do 12:5. Tym razem to sopocianki przejęły całkowitą kontrolę nad setem. I doprowadziły do trzeciego w tym sezonie tie-breaka w meczach z Muszynianką.

W pierwszym, w Pucharze Polski, sopocianki przegrywały, w drugim, w Ergo Arenie, zwyciężyły. Udało się im powtórzyć to w niedzielę. Zmasowany atak Atomówki przypuściły od stanu 7:7. Zbicia Małgorzaty Skorupy oraz Mielczarek i było 9:7. I choć rywalki trzymały się sopocianek do wyniku 12:11, to Fedusio, Mielczarek i Justyna Łukasik doprowadziły do zakończenia meczu.

MVP: Monika Fedusio

Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2
(25:15, 18:25, 15:25, 25:19, 15:11)

Trefl: Mielczarek (10), Goliat (13), Wójcik (10), Łukasik J. (11), Gajewska (3), Fedusio (13), Kulig (libero) oraz Łukasik M. (9), Szczyrba, Skorupa (5), Mras i Bodasińska (libero)
Muszynianka: Savić (13), Cikiriz (17), Sosnowska (9), Wójcik (11), Wilk (1), Cvetanović (12), Medyńska (libero) oraz Szabó (1), Grejman (1), Wawrzyniak (3), Pasznik i Sredić (1)