Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Szybka i pewna wygrana łodzianek w meczu z Treflem

OL: Szybka i pewna wygrana łodzianek w meczu z Treflem

Szybkie i dosyć pewne zwycięstwo zapewniły sobie w meczu z Treflem podopieczne Błażeja Krzyształowicza. Sopocianki w żadnym z setów nie zdobyły więcej niż 17 punktów.  Łodzianki po tej wygranej znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli.

Łodzianki rozpoczęły mecz z wicemistrzyniami Polski bez Heike Beier w wyjściowej szóstce, ale już w pierwszej akcji meczu Julia Twardowska pokazała, że wcale nie zamierza ustępować swojej bardziej doświadczonej koleżance z zespołu. Z dobrej strony zaprezentowała się także Magdalena Damaske, do której Dominika Mras posyłała większość piłek i zrobiło się 1:3. Na prowadzenie swój zespół wyprowadziła jednak bardzo szybko Sylwia Pycia, a po zagrywce Kai Grobelnej rywalki musiały kilkukrotnie przebijać piłkę „za darmo”. Kiedy zaliczka łodzianek urosła do 5 oczek, trener Piotr Materla poprosił o przerwę (11:6). Belgijka o polskich korzeniach „rozstrzelała” rywalki, a impas sopocianek przerwała dopiero wygrana przez Mras przepychanka na siatce. Wicemistrzynie Polski zupełnie nie radziły sobie z ominięciem bloku gospodyń, trener Matela starał się wprowadzać zmiany, swoją szansę na pokazanie się otrzymały Alicja Wójcik, Anna Bodasińska i Monika Fedusio. Na boisku oglądaliśmy jednak teatr jednych aktorek, po asie serwisowym Sylwii Pelc zrobiło się 21:11. Błąd przełożenia rąk zakończył jednostronną premierową odsłonę (25:14).

Grę przyjezdnych na początku drugiej odsłony „ciągnęła” Karolina Goliat i choć to łodzianki kontrolowały wynik, wciąż nie mogły być zbyt pewne siebie (10:8). Gabriela Polańska atakowała na pułapie nieosiągalnym dla młodych sopocianek, przy stanie 12:8 o czas poprosił Piotr Matela. Ogromne szkody wyrządzała ekipie gości zagrywka Budowlanych, kiedy Beata Mielczarek nie zdołała dokładnie przyjąć zagrywki Pavli Vincourowej, zrobiło się 14:9. „Atomówkom” pozostała jedynie kosmetyka wyniku, błąd nieporozumienia pomiędzy Karoliną Bednarek a Fedusio doprowadził do straty 22 punktu w tym secie. Piłkę setową zapewnił gospodyniom atak blok-aut Twardowskiej, młoda przyjmująca Budowlanych zakończyła też całą drugą odsłonę (25:14).

Po 10-minutowej przerwie sopocianki tak jakby pozostały w szatni, pięć punktów z rzędu zdobyły gospodynie (5:0). Zespół Budowlanych nie zwalniał tempa, Grobelna i Twardowska niemiłosiernie obnażyły wszystkie mankamenty rywalek. Atak Polańskiej z jednej nogi sprawił, że było już 11:5. Kolejna kiwka Vincourovej najlepiej świadczy o tym, jak swobodnie i pewnie czuły się gospodynie. Trener Błażej Krzyształowicz wprowadził na plac gry Monikę Kutyłę, która od razu odwdzięczyła się zdobyciem punktu. W końcu zablokowana została także Damaske i tablica wyników wskazywała wynik 19:13. Błąd dotknięcia siatki zakończył całe spotkanie w Łodzi (25:17).

Budowlani Łódź – Atom Trefl Sopot 3:0
(25:14, 25:14, 25:17)

Budowlani: Polańska (9), Twardowska (12), Pycia (5), Grobelna (17), Vincourova (8), Grajber (8), Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc, Kutyła (1), Tobiasz (1), Strózik i Beier
Trefl: Mielczarek (3), Skorupa, Damaske (9), Goliat (12), Mras (3), Łukasik (3), Kulig (libero) oraz Łukasik, Bednarek, Wójcik, Fedusio (4) i Bodasińska (libero)