Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: Rzeszowianki z kompletem punktów

OL: Rzeszowianki z kompletem punktów

fot. Łukasz Krzywański

W ostatnim meczu fazy zasadniczej Developres SkryRes Rzeszów podejmował we własnej hali wicelidera tabeli – siatkarki Impelu Wrocław. Obie ekipy już przed spotkaniem miały zapewnione miejsce w najlepszej czwórce Orlen Ligi. Lepsze okazały się rzeszowianki, które nie oddały rywalkom żadnej partii i zapisały na swoim koncie trzy oczka.

Ostatni pojedynek rundy zasadniczej rozpoczął się od zdobywanych seriami punktów przez obydwa zespoły (5:5). Sporo problemów rzeszowiankom swoimi serwisami sprawiła Micha Hancock i to przyjezdne zbudowały sobie czteropunktową przewagę (10:6). Czas wzięty przez trenera Lorenzo Micellego niewiele zmienił w obrazie gry gospodyń, bowiem kolejnymi blokami punktowała Agnieszka Kąkolewska (12:7). Przy zagrywkach Katarzyny Mróz zawodniczki Developresu zaczęły odrabiać straty, a po udanym bloku Katarzyny Żabińskiej o przerwę poprosił trener Impelu (12:14). Wynik remisowy na tablicy pojawił się po dobrym serwisie Adeli Helić, z którym nie poradziły sobie przyjezdne (15:15). Od tego momentu zespoły dobre akcje przeplatały prostymi błędami (17:17). Coraz więcej problemów swoimi serwisami przeciwniczkom sprawiła Magdalena Hawryła, która dała gospodyniom prowadzenie 20:18. W końcowej fazie premierowej odsłony piłki przechodzące pewnie kończyła kapitan Developresu (23:21), a set zakończył się po błędzie przyjezdnych (25:22).Przy zagrywkach Kremeny Kamenowej rzeszowianki zbudowały czteropunktową przewagę w drugiej partii (6:2). Po chwili w polu serwisowym zameldowała się Katarzyna Mróz, a w szeregach wrocławianek trwała niemoc w przyjęciu (9:3). Dwa czasy wzięte na żądanie trenera Marka Solarewicza nie wpłynęły na jego zespół pobudzająco, bowiem kolejne nieskończone akcje powiększały straty do gospodyń (4:12). Pewnie kończone ataki przez Adelę Helić utrzymywały prowadzenie Developresu (15:8). Dobra postawa Agnieszki Kąkolewskiej pomogła nieco poprawić wynik wrocławiankom (11:15). Cierpliwość w grze w środkowej fazie pomogła zespołowi Impelu, który zmniejszył dystans do zaledwie dwóch „oczek” (15:17). Mocne wymiany obydwu zespołów ze skrzydeł napędzały grę, dając kibicom sporo emocji (22:20). Ostatecznie to rzeszowianki zachowały więcej zimnej krwi, a punktowy blok serbskiej atakującej zakończył drugą partię (25:23).

Ścianę nie do przejścia na początku trzeciego seta na środku siatki stanowiła Katarzyna Mróz (3:0). W kolejnych akcjach sporo krwi zagrywkami rywalkom napsuła kapitan rzeszowskiej drużyny, dając wynik 7:2. Szybko dystans zmniejszyły wrocławianki, jednak dobra postawa na lewej flance Klaudii Kaczorowskiej pozwalała utrzymywać gospodyniom przewagę (8:6). Sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie, a sytuacja kiedy punkty były zdobywane seriami, była korzystniejsza dla gospodyń (14:10). Wysoka skuteczność utrzymywana przez Adelę Helić, a także dobra dyspozycja w obronie Lucyny Borek dawały komfort gry rzeszowiankom (19:15). Końcowa faza spotkania należała do podopiecznych trenera Lorenzo Micellego, które do końca nie oddały inicjatywy na boisku (23:19). Akcja dająca zwycięstwo należała do Kaczorowskiej (25:22).

Developres SkyRes Reszów – Impel Wrocław 3:0
(25:22, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:
Developres: Kamenowa (8), Żabińska (1), Kaczmar (4), Helić (21), Mróz (10), Kaczorowska (12), Borek (libero) oraz Hawryła, Szczygieł, Flakus (1) i Paskowa
Impel: Kossanyiova (7), Ptak (7), Konieczna (7), Kąkolewska (9), Hancock (3), Courtney (10), Stenzel (libero) oraz Cembrzyńska (1), Kaczor (3), Bałucka (2), Wysocka (1) i Stasiak (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela  Orlen Ligi

Loading ... Loading ...

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved