Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: W regionalnych derbach lepsze torunianki

OL: W regionalnych derbach lepsze torunianki

Siatkarki Budowlanych Toruń pokonały w regionalnych derbach Pałac Bydgoszcz. Beniaminek Orlen Ligi zgarnął w tym meczu komplet punktów, a do wygranej potrzebował czterech setów.

Derbowe spotkanie w hali Łuczniczka otworzył skuteczny atak Mariny Paulavy (0:1). Po mocnym uderzeniu Rebeki Pavan przyjezdne prowadziły 4:2, a torunianki zaczęły dobrze grać w obronie oraz w bloku. Z taką dobą grą rywalek pałacanki nie mogły sobie poradzić (6:11), wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec miejscowych. Przerwa na niewiele się zdała, gdyż gospodynie miały spore problemy z przyjęciem zagrywki (6:13). Z czasem to bydgoszczanki zaczęły zmniejszać stratę do torunianek. Gdy na skrzydle zablokowana została Pavan, a kolejny punktowy blok dołożyła Małgorzata Śmieszek, miejscowe traciły trzy oczka do Budowlanych (15:18) i Nicola Vettori poprosił o przerwę dla swojego zespołu. W decydującym fragmencie pierwszego seta torunianki znów odskoczyły rywalkom (17:23). Ekipa znad Brdy nie była już w stanie zniwelować strat. Tym samym Budowlane pewnie wygrały premierową odsłonę (25:19).

Podrażnione porażką w poprzedniej partii pałacanki doskonale zaczęły drugą odsłonę. Po skutecznym bloku na Rebece Pavan oraz udany kontratak Eweliny Krzywickiej dał prowadzenie ekipie Pałacu 5:1. Po bydgoskiej stronie nie do zatrzymania była Natalia Krawulska, która swoimi atakami z łatwością omijała toruński blok (8:2). W kolejnych akcjach gra toczyła się pod dyktando bydgoszczanek, które pewnie zdobywały kolejne punkty, a torunianki dalej były bezradne w swoich poczynaniach – 11:3. Choć przyjezdne odrobiły kilka punktów (7:13), w dalszej fazie Budowlane ponownie miały problemy z kończeniem swoich akcji i to Pałac wyraźnie prowadził (17:10, 21:12). Do końca seta obraz gry nie uległ zmianie i to siatkarki gospodarzy pewnie wygrały drugą odsłonę po skutecznym ataku Joanny Kuligowskiej (25:16).

Trzecią partię otworzyła autowa zagrywka Marty Wójcik, następnie skuteczny blok bydgoszczanek dał im prowadzenie 2:0. Kolejne akcje to dobra gra bydgoszczanek szczególnie w obronie, a dobrymi atakami ze środka popisywała się Małgorzata Śmieszek (8:4). Przy stanie 10:5 swój pierwszy czas wykorzystał szkoleniowiec Budowlanych. Przerwa podziałała na jego zawodniczki, które następnie zdobyły cztery punkty z rzędu. Przyjezdne szybko wyrównały stan rywalizacji (10:10). Od tej pory to ekipa Budowlanych Toruń zaczęła przejmować inicjatywę, prowadząc 11:13 i wtedy o przerwę poprosił trener Adam Grabowski. Gospodynie starały się odrobić straty, ale po toruńskiej stronie dobrze funkcjonował blok. Gdy po raz kolejny na skrzydle została Magdalena Jagodzińska, Pałac przegrywał 14:19. Budowlane nie oddały już tego prowadzenia do końca, wygrywając go do plasowanym ataku Rebeki Pavan (25:20).

Torunianki z wysokiego C rozpoczęły czwartego seta – od prowadzenia 5:1. Gospodynie od popełniały sporo niewymuszonych błędów, co torunianki skrzętnie wykorzystywały. Dobra gra blokiem przyjezdnych pozwoliła im pewnie zwiększać prowadzenie. Przy stanie 2:8 swój drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Pałacu. Trener pałacanek desygnował do zmienniczki Magdalenę Jagodzińską oraz Paulinę Bałdygę, licząc, że odmienią one grę zespołu. Gra bydgoszczanek uległa poprawie, gdyż udana seria zagrywek Magdaleny Jagodzińskiej pozwoliła im zbliżyć się do rywalek na dystans dwóch oczek (10:12). Punktowe zagrywki Marty Wójcik ponownie pozwoliły toruńskiej drużynie zwiększyć swoje prowadzenie (16:10). Swoje akcje pewnie kończyła Pavan, która w ataku była nie do zatrzymania, choć w bydgoskiej ekipie sygnał do dobrej gry dała swoimi zagrywkami Natalia Krawulska (16:18). Wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec Budowlanych, Nicola Vettori. Choć przyjezdne cały czas były na minimalnym prowadzeniu (20:19), to pałacanki dalej walczyły o odwrócenie losów tego spotkania. Wynik cały czas oscylował wokół remisu (23:23) i to końcowe fragmenty lepiej wytrzymały Budowlane. To one wygrały całe spotkanie za trzy punkty po skutecznym bloku na Ewelinie Krzywickiej (25:23).

MVP: Marta Wójcik

KS Pałac Bydgoszcz – Giacomini Budowlani Toruń 1:3
(19:25, 25:16, 20:25, 23:25)

Pałac: Misiuna (10), Krawulska (13), Krzywicka (19), Kuligowska (9), Śmieszek (11), Pleśnierowicz (4), Nowakowska (libero) oraz Jagodzińska, Ziółkowska i Bałdyga (1)
Budowlani: Wojcieska (11), Paulava (9), Polak (10), Wójcik (4), Ryznar, Pavan (18), Martinez (libero) oraz Jasińska, Lewandowska (3), Bimkiewicz (1) i Nowak