Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Podział punktów w Ostrowcu Świętokrzyskim

OL: Podział punktów w Ostrowcu Świętokrzyskim

Do podziału punktów doszło w meczu Orlen Ligi pomiędzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski a Budowlanymi Łódź. Po trzech partiach bliższe zwycięstwa były ostrowczanki, które prowadziły 2:1. Ostatecznie to podopieczne Błażeja Krzyształowicza zapisały na swoje konto cenne dwa punkty, ostrowczanki musiały zadowolić się jednym.

Łodzianki przystąpiły do meczu z KSZO podbudowane wygraną w Pucharze CEV, z kolei podopieczne Dariusza Parkitnego pozostawiły po sobie dobre wrażenia po ostatnim ligowym meczu w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy set spotkania rozpoczął się po myśli Budowlanych, po błędzie KSZO, asie serwisowym Beier oraz zbiciu Grobelnej przyjezdne prowadziły 3:0. Gospodynie szybko doprowadziły do remisu 3:3, a w roli głównej wystąpiła Kapturska. Ekipa z Łodzi ponownie objęła prowadzenie po tym, jak asem serwisowym popisała się Grobelna, a punkt w ataku zdobyła Twardowska (7:5). Prowadzenie w tym secie zmieniało się jak w kalejdoskopie, raz jedna, a raz druga drużyna uzyskiwała przewagę, po czym traciła je na rzecz swoich rywalek. Obie ekipy w tym okresie gry nie ustrzegły się błędów własnych, a wynik oscylował wokół remisu (11:11). Ostrowczanki do walki poderwała Soter, Polak popisała się asem serwisowym i na tablicy wyników widniał rezultat 16:14 dla KSZO. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił Błażej Krzyształowicz, na nic się to jednak zdało, jego podopieczne nie potrafiły odrobić strat, dodatkowo pomyliły się w ataku i przegrywały 15:19. Przy stanie 20:16 łodzianki zdołały odrobić częściowo straty i zbliżyły się do KSZO na dwa punkty (20:18). Końcówka tej partii należała do gospodyń, które odrzuciły swoje rywalki, trudnymi zagrywkami popisała się Brzóska i dzięki niej gospodynie rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść.

W kolejnym secie tego spotkania gra na początku toczyła się punkt za punkt i żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi. Po ataku Pyci i skutecznym bloku Grobelnej przyjezdne prowadziły 8:6. Grę przyjezdnych napędziła Grobelna, punkt w bloku zdobyła Vincourova i łodzianki miały trzy punkty przewagi nad ekipą KSZO (12:9). Wówczas o rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił miejscowy szkoleniowiec, jego podopieczne co prawda zbliżyły się do łodzianek na dwa punkty (11:13), ale kolejne akcje należały do ekipy gości. Grobelna z Beier stanowiły o sile swojej drużyny, w ataku punktowała Grobelna i było 17:12 dla Budowlanych. Chwilowy przestój łodzianek (14:17) nie miał większego wpływu na ich dalszą postawę. Podopieczne Krzyształowicza dominowały w ataku oraz bloku i dzięki tym elementom wygrały drugą partię spotkania w stosunku 25:17.

Podbudowane wygraną w poprzedniej partii zawodniczki Budowlanych poszły za ciosem i na początku prowadziły 4:2. Gospodynie zdołały wyrównać stan rywalizacji na 5:5, a po błędzie w polu zagrywki Vincourovej prowadziły 6:5. Miejscowe siatkarki nie dawały za wygraną, postawiły szczelny blok, asem serwisowym popisała się Brzóska i było 9:6 dla KSZO. Gospodynie przez cały czas były w natarciu i miały kilkupunktową przewagę, po punktowym bloku Soter miały czteropunktową nadwyżkę (14:10). Łodzianki nie potrafiły zmniejszyć dystansu punktowego dzielącego je do ostrowczanek i przez dłuższy czas gry były w odwrocie. Dopiero w końcówce seta ekipa z Łodzi zdołała wyrównać stan seta na 22:22, ale ostatnie słowo należało do drużyny KSZO. Dobra i co najważniejsze skuteczna gra w bloku dała gospodyniom zwycięstwo 25:22.

Czwarta partia spotkania była grą o wszystko dla łodzianek. Zespół gości na samym początku spotkania po serii zagrywek Beier i atakach Polańskiej oraz Grajber prowadził 9:5. Reprymenda udzielona zawodniczkom KSZO przez ich trenera podziałała dobrze na jego zawodniczki i te doprowadziły do remisu 10:10. Ciężar gry wzięła na siebie w drużynie Budowlanych Pycia i dzięki tej zawodniczce przyjezdne miały pięciopunktową zaliczkę (15:10). Gospodynie nie potrafiły odrobić strat do swoich rywalek, a po atakach Beier przegrywały 14:19. Koleżanki do walki próbowała poderwać Brzóska, jednak na niewiele się to zdało, łodzianki nie zwalniały tempa i w końcówce prowadziły 23:18. Zadowolone takim obrotem sprawy łodzianki zaczęły tracić wypracowaną przez siebie przewagę i było 23:22 dla nich. Ostatecznie zwycięstwo w tej partii przypadło łodziankom i o końcowym zwycięstwie musiał zadecydować tie-break.

W nim od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawał zespół gości, który na samym początku prowadził 4:1. Wiele spustoszenia w szeregach KSZO siała zagrywka Pelc i to ta zawodniczka w głównej mierze sprawiła, że Budowlane prowadziły 8:4. Co prawda miejscowy zespół zdołał jeszcze doprowadzić do remisu 10:10. Końcówka seta należała już jednak do zespołu gości, który dzięki skutecznej grze w bloku i obronie zapisał na swoje konto cenne dwa punkty.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Budowlani Łódź 2:3
(25:19, 17:25, 25:22, 23:25, 12:15)

KSZO: Brzóska (12), E. Polak (1), Ściurka (15),  Kapturska (15), Soter (10),Piotrowska, Paulikouskaya (libero) oraz Stroiwąs (8), Szpak (1), Sząłankiewicz (1), i Colik (libero)
Budowlani: Polańska (15), Twardowska (2), Pycia (13), Beier (12), Grobelna (29), Vincourova (2), Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc (1), Tobiasz i Grajber (7),