Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: Podział punktów w Ostrowcu Świętokrzyskim, wygrana KSZO

OL: Podział punktów w Ostrowcu Świętokrzyskim, wygrana KSZO

Różne oblicza miał mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym KSZO podejmowało Pałac Bydgoszcz. Po wysoko wygranej pierwszej partii przez bydgoszczanki w dwóch kolejnych bez problemu triumfowało KSZO. Wynik spotkania rozstrzygnął się w tie-breaku, w którym triumfowały podopieczne trenera Dariusza Parkitnego, które wygrały 15:9 i zgarnęły dwa punkty.

Początek meczu był dość szarpany w wykonaniu obu drużyn. Po stronie KSZO lekkie plasy niebronione wpadały w środek boiska, pałacankom z kolei zdarzyła się prosta pomyłka w ataku. Z lepszym wynikiem z tej sytuacji wyszły bydgoszczanki, które świetnie pracowały w defensywie, a na lewym skrzydle mogły liczyć na Ewelinę Krzywicką (4:8). Gospodynie miały problemy ze skutecznością swoich akcji, z kolei przyjezdne notowały jeden wyblok za drugim, co pozwalało wyprowadzać mocne kontrataki (8:13). Kiedy punktowy blok dołożyła Małgorzata Śmieszek, a w zespole KSZO doszło do nieporozumienia, o drugą przerwę poprosił trener Dariusz Parkitny (8:15). Niewiele ona jednak pomogła jego podopiecznym, bo nadal żadna piłka nie wpadała w boisko po stronie Pałacu, a twardo na siatce grały Śmieszek i Krzywicka (9:21). Pałacanki chwilę później dokończyły tego niemal perfekcyjnego seta, a decydujący cios zadała Magda Jagodzińska (12:25).

W drugiej partii po trzech błędach własnych ostrowczanek drużyna gości błyskawicznie objęła trzypunktowe prowadzenie (3:0). Przez dłuższy czas udawało się je utrzymać, Marlena Pleśnierowicz często uruchamiała swoje środkowe, Pałac stawiał także szczelny blok na siatce (6:9). Gospodynie odrobiły część strat, kiedy przyjmujące Pałacu kilka razy szarpnęły odbiorem zagrywki, przez co nie udało się wyprowadzić skutecznego ataku (11:12). W grze bydgoszczanek pojawiło się coraz więcej niedokładności, z kolei wśród gospodyń ciężar zdobywania punktów wzięły na swoje barki Joanna Kapturska z Roksaną Brzóską i trener Adam Grabowski był zmuszony poprosić o pierwszą przerwę (15:15). W kolejnych fragmentach gry to podopieczne trenera Parkitnego miały inicjatywę, zdecydowanie wzmocniły swoją zagrywkę, nadal z pełną mocą zbijała Kapturska (17:21). W końcówce punkty atakiem zdobyły jeszcze Ewelina Krzywicka i Krawulska, ale były to tylko pojedyncze akcje, a z kolei zespół KSZO nabrał wiatru w żagle i głównie dzięki Joannie Kapturskiej rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść (25:19).

Po 10-minutowej przerwie w lepszej dyspozycji na boisko wróciły gospodynie. Nadal nie wstrzymywały ręki w ofensywie, dobrą passę utrzymywały Kapturska i Roksana Brzóska, a w szeregach Pałacu zupełnie posypało się przyjęcie zagrywki (7:1). Krok po kroku, sukcesywnie bydgoszczanki odrabiały straty. Dobrze prezentowała się wprowadzona na boisko Marta Ziółkowska, coraz lepiej spisywał się także blok i trener Parkitny poprosił o czas (10:9). I dobrze podziałał on na jego podopieczne, które zaczęły bronić coraz więcej piłek, co od razu przełożyło się na punkty zdobywane przez nie w kontratakach (14:10). Kibice zgromadzeni w ostrowieckiej hali oglądali coraz więcej przedłużonych wymian z efektownymi obronami, jednak właściwie każda z nich padała łupem gospodyń (17:12). Rozpędzone ostrowczanki coraz śmielej poczynały sobie na siatce, a gra bydgoskiej drużyny zupełnie się zacięła. Dość powiedzieć, że do końca seta… nie zdobyła samodzielnie ani jednego oczka. Siatkarki KSZO bez problemu dokończyły tę partię (25:13).

Na początku czwartej odsłony pałacanki nadal miały problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku, ale z kolei nadrabiały pozostałymi elementami – szczególnie w bloku nie do przejścia były Magda Jagodzińska i Natalia Misiuna (5:6). Bydgoszczanki ograniczyły błędy własne właściwie do minimum, nieźle pracowała ich defensywa, co pozwoliło Marlenie Pleśnierowicz uruchamiać Natalię Misiunę i Natalię Krawulską (7:9). Kiedy dwukrotnie w ataku pomyliły się gospodynie, przewaga Pałacu urosła do czterech oczek (7:11). Gospodynie nie miały zamiaru się poddawać, posyłały na drugą stronę agresywne serwisy (12:13), ale kiedy już drużyna gości zrobiła przejście, skutecznością popisały się Ewelina Krzywicka i Natalia Krawulska, co pozwoliło pałacankom odzyskać kontrolę nad wynikiem (12:17). Walka trwała, gra KSZO nadal opierała się na Kapturskiej i Brzósce, ale w  szeregach gości ważną piłkę skończyła Krzywicka (15:19). Kiedy punktowe bloki postawiły najpierw Natalia Misiuna, a później Magda Jagodzińska, bydgoszczanki były już bardzo blisko doprowadzenia do tie-breaka (15:22). I stało się to faktem kilka akcji potem, kiedy mocnym zbiciem z lewego skrzydła zapunktowała Ewelina Krzywicka (18:25).

Decydującą partię zdecydowanie lepiej otworzyły zawodniczki KSZO, które przede wszystkim nie popełniały błędów własnych. Wręcz przeciwnie – podopieczne trenera Adama Grabowskiego w początkowej fazie seta zepsuły cztery zagrywki i dwukrotnie pomyliły się w ataku… Trudno więc się dziwić, że przy stanie 4:7 o przerwę poprosił szkoleniowiec Pałacu. W kolejnej akcji ponownie bezpośredni błąd kosztował siatkarki gości punkt, po czym oba zespoły zmieniły strony (8:4). Złą passę przełamała dopiero mocnym zbiciem Ewelina Krzywicka (9:5). W tej fazie tie-breaka ciężko było dogonić KSZO, tym bardziej że ostrowczanki mocno atakowały, a po stronie Pałacu pojawiły się kolejne zepsute zagrywki… (11:7) Zupełnie podcięło to skrzydła bydgoszczankom, które chyba straciły wiarę w końcowy triumf. W końcówce uaktywniła się w ofensywie jeszcze Dorota Ściurka, co przypieczętowało zwycięstwo gospodyń 3:2.

MVP: Joanna Kapturska

KSZO Ostrowiec Św. – Pałac Bydgoszcz 3:2
(12:25, 25:19, 25:13, 18:25, 15:9)

KSZO: Brzóska (15), Polak (7), Stroiwąs (7), Ściurka (7), Kapturska (26), Soter (12), Pauliukouskaja (libero) oraz Szpak, Jocić i Piotrowska
Pałac: Jagodzińska (17), Misiuna (11), Krawulska (8), Krzywicka (17), Śmieszek (10), Pleśnierowicz (3), Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska, Kuligowska, Bałdyga i Dąbrowska