Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Podział punktów w Ostrowcu, KSZO zwycięskie

OL: Podział punktów w Ostrowcu, KSZO zwycięskie

fot. Bogusław Krośkiewicz

W pojedynku sąsiadujących ze sobą ekip w tabeli o wyniku decydować musiał tie-break. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Atomu Trefla Sopot, który wygrał 25:17, po zmianie stron jeszcze lepszy wynik osiągnęły zawodniczki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, oddając rywalkom tylko 12 oczek. Ostatecznie cenne dwa oczka na swoje konto zapisały zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Gospodynie rozpoczęły mecz w Ostrowcu Św. od wygrania kilku bardzo długich akcji, ale tak naprawdę to dopiero niepozornie wyglądające zagrywki Natalii Gajewskiej zrobiły różnicę (6:2) i o czas błyskawicznie poprosił Dariusz Parkitny. Po przerwie z całej siły ze sportową złością zaatakowała z lewego skrzydła Roksana Brzóska, ale przyniosło to taki sam efekt jak sprytne nabicie piłki na opadający blok przez Beatę Mielczarek. As serwisowy Karoliny Goliat i zagrywka w sam narożnik boiska nie poprawiały sytuacji gospodyń (5:13). Sopocianki broniły każdą piłkę. Bez przekonania atakowały siatkarki KSZO, za to na lotnym podwójnym bloku ani Karolina Goliat, ani Magdalena Damaske nie popełniały błędów. Tylko na chwilę z boku na to, co dzieje się na boisku, popatrzyła Brzóska i to wystarczyło, by ostrowczanki jeszcze podjęły rękawicę (15:22). Błąd dotknięcia siatki rozwiał jednak wszystkie wątpliwości i mogliśmy już być pewni, że powtórki scenariusza z Sopotu w hali w Ostrowcu Św. nie będziemy oglądać (17:25).W drugiej osłonie na rozegraniu Ewelinę Polak zastąpiła Paulina Szpak i to sprawiło, że blokujące zawodniczki KSZO miały nieco łatwiejsze zadanie, co z kolei przełożyło się na wynik tej drugiej odsłony (7:4). Wszystkie zawodniczki ekipy gospodyń regularnie znajdowały sposób na zdobywanie punktów, z piłki przechodzącej skorzystała Dorota Ściurka i tym razem to „atomówki” były w odwrocie (12:6). Trener Piotr Matela zdecydował się na zmiany, na boisku zameldowały się więc siostry Łukasik. Druga odsłona seta była popisem umiejętności technicznych gospodyń, kiwki rozgrywającej czy bardzo trudne do przyjęcia zagrywki świadczyły o tym, że te grają już na dużym „luzie”. Magdalena Soter atakiem przez środek siatki doprowadziła do remisu w całym meczu (25:12).

Po 10-minutowej przerwie siatkarki obu zespołów wyszły na boisko nieco rozkojarzone, psując zagrywki i dając szansę kontry rywalkom. Jedną z darmowych piłek wykorzystała Roksana Brzóska, czujnie umieszczając bezpańską piłkę w pomarańczowym. Skuteczne były jednak Magdalena Damaske oraz Karolina Goliat, a aut po ataku Joanny Kapturskiej wyprowadził drużynę gości na prowadzenie (8:9). Przy stanie 9:11 dla sopocianek świetnie spisującą się Damaske z powodów zdrowotnych musiała zastąpić Monika Fedusio. Młoda przyjmująca odpłaciła się jednak swojemu zespołowi zachowaniem wysokiego poziomu gry i długo nie schodziła z pola zagrywki (10:14). Gra sopocianek była wystarczająco dokładna i zróżnicowana, by utrzymywać zaliczkę z pierwszej części seta (15:18). To właśnie spadająca zagrywka Fedusio podbita przez białoruską libero gospodyń dała siatkarkom z Pomorza piłkę setową, a tę na punkt zamieniła Goliat (22:25).

Na początku czwartego seta pierwsze oznaki zmęczenia dały o sobie znać, gdy ostrowczanki nie utrzymywały piłki w przyjęciu, nie mogąc jej również często przebić na drugą stronę w prostych sytuacjach. Impas przełamała Brzóska, wyprowadzając siatkarki KSZO na prowadzenie (6:5). To jeszcze wzrosło po efektownym bloku Soter, akcjach Brzóski oraz Ściurki i przy wyniku 13:8 o czas poprosił Piotr Matela. Coraz wyraźniej gra układała się po myśli gospodyń. Dwie bardzo kąśliwe zagrywki Pauliny Stroiwąs mogły praktycznie przesądzić o tie-breaku (22:16), ale szczęście było po stronie sopocianek, gdy piłka przewinęła się po siatce, bezradne były zawodniczki KSZO. W końcówce na boisku pojawiła się Kamila Colik, a Paulina Szpak rozegrała piłkę na drugą linię… do zawodniczki, która za atak nie odpowiada. Na skutek takich nieporozumień zrobiło się po 23. „Atomówki” miały w górze piłkę meczową, ale ciśnienia nie wytrzymała w końcówce Fedusio i w Ostrowcu Św. graliśmy dalej (26:24).

W piątym secie na boisko powróciła Damaske, ale to as serwisowy Szpak stawiał w uprzywilejowanej pozycji gospodynie (3:0). Kapitalna gra Kapturskiej w ataku podcięła skrzydła drużynie gości i zrobiło się 6:1. Ponownie podopieczne Piotra Mateli włączyły szósty bieg w drugiej części seta i przy zmianie stron wynik wciąż nie był przesądzony (8:6). Doświadczenie Ściurki i spokój gospodyń pozwolił im zapisać na swoim koncie bardzo ważne dwa punkty (15:10).

MVP: Dorota Ściurka

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Atom Trefl Sopot 3:2
(17:25, 25:12, 22:25, 26:24, 15:10)

Składy zespołów:
KSZO: Kapturska (25), Ściurka (23), Brzóska (17), Stroiwąs (9), Soter (8), Polak, Pauliukouskaja (libero) oraz Szpak (7), Colik, Szałankiewicz i Urbańska (libero)
Atom: Goliat (18), Mielczarek (14), Skorupa (9), Łukasik J. (9), Damaske (7), Gajewska (1), Kulig (libero) oraz Fedusio (8), Łukasik M. (2), Wójcik i Mras

Zobacz więcej:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved