Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: Pierwszy krok Legionovii w kierunku utrzymania

OL: Pierwszy krok Legionovii w kierunku utrzymania

Rozpoczęła się walka o utrzymanie w Orlen Lidze. W pierwszym z dwóch meczów o miejsce 13. Legionovia Legionowo pokonała we własnej hali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego są o krok od utrzymania, ale do tego potrzeba im jeszcze przynajmniej dwóch setów w Ostrowcu lub triumfu w „złotym secie”.  Przegrany z tej pary zagra w barażu ze zwycięzcą I ligi kobiet.

Mecz w Legionowie otworzyła swoim udanym atakiem Monika Bociek, następnie odpowiedziała Magdalena Soter, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2:1. Następnie przez blok gospodyń przedarła się Roksana Brzóska. Na prowadzenie miejscowe wyprowadziła Ewelina Mikołajewska, później przewaga Legionovii rosła w wyniku błędów przyjezdnych. W dalszej części seta przebieg gry wyglądał następująco: kto zagrywa, ten wygrywa. Trwała zatem wymiana ciosów, gra bardzo się wyrównała. W końcówce doskonałą zagrywką popisała się Joanna Kapturska, ale chwilę później ta sama zawodniczka popełniła błąd w ataku, a asa serwisowego posłała Anna Bączyńska, dzięki czemu odwróciła losy tej partii. Kropkę nad i postawiła natomiast Aleksandra Rasińska, która blokiem zatrzymała rywalki.

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły gospodynie, które po udanym bloku Igi Chojnackiej prowadziły 4:2. Następnie atak w aut posłała Monika Bociek, dzięki czemu przyjezdne doprowadziły do remisu. Ponownie na minimalne prowadzenie gospodynie wyprowadziła swoim udanym blokiem Klaudia Alagierska. Ostrowczanki jednak nie składały broni, szybko wyrównały (11:11). To był punkt zwrotny w grze gości, od tego momentu to oni zaczęli rządzić na boisku. W końcówce świetna zagrywka Katarzyny Szałankiewicz wyprowadziła KSZO na prowadzenie 19:14. Siatkarki z Legionowa zdołały jeszcze zmniejszyć stratę do dwóch oczek, ale ich rywalki w końcu zdołały doprowadzić do szczęśliwego dla nich końca.

Trzecia partia to od początku doskonała gra gospodyń, które prowadziły już 5:2. Później obie ekipy zagrały słabiej w polu serwisowym, czego efektem był wyrównany wynik (6:5). Następnie w ataku zaczęła rządzić i dzielić Monika Bociek i to właśnie za sprawą tej zawodniczki Legionovia prowadziła 11:9. W drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego natomiast mnożyły się błędy, czego wynikiem była siedmiopunktowa przewaga gospodyń. Ostatecznie Klaudia Alagierska zakończyła seta, Legionovia wygrała 25:20.

Początek czwartego seta to bardzo zła postawa ostrowczanek w przyjęciu, czego efektem było prowadzenie trzema punktami gospodyń. Następnie doskonałym atakiem popisała się Klaudia Alagierska, ale błyskawicznie odpowiedziała jej Julia Piotrowska. Kiedy natomiast w aut zaatakowała Dorota Ściurka, to na tablicy wyników pojawił się wynik 10:4 dla gospodyń. Później świetną kiwką popisała się Ewelina Polak, czym zmniejszyła przewagę rywalek do czterech oczek. W ataku jednak po drugiej stronie siatki nie myliła się Klaudia Algierska, która powiększyła przewagę swojego zespołu do ośmiu punktów. Do końca seta obraz gry nie zmienił się, to gospodynie wygrały całe spotkanie 3:1.

Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Św. 3:1
(26:24, 20:25, 25:18, 25:16)

Legionovia: Mikołajewska (9), Chojnacka (5), Grabka, Bociek (15), Alagierska (6), Bączyńska (11), Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Pacak i Rasińska
KSZO: Brzóska (3), Polak (2), Stroiwąs (4), Ściurka (6), Kapturska (17), Soter (5), Pauliukouskaja (libero) oraz Szpak, Szałankiewicz (10), Jocić i Piotrowska (1)