Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Pewne zwycięstwo Muszynianki w Legionowie

OL: Pewne zwycięstwo Muszynianki w Legionowie

Siatkarki Legionovii Legionowo przegrały we własnej hali z Muszynianką Muszyna 0:3. Gospodynie tylko w drugiej partii zdołały zdobyć 20 punktów, w pierwszym i trzecim secie nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały te partie z kretesem. Muszynianka po tej wygranej traci jeden punkt do siódmego Pałaca. Z kolei Legionovia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale ma rozegrane dwa spotkania mniej od wyprzedzających ją drużyn.

Zaległy mecz 15. kolejki w Orlen Lidze pomiędzy Legionovią a Muszynianką lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Ryszarda Litwina. Cvetanović zapunktowała w ataku i polu zagrywki i „mineralne” prowadziły 4:2. Przyjezdne były w natarciu i po zbiciach Sosnowskiej uzyskały trzypunktową przewagę (8:5). Wówczas o przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec Legionovii, jego podopieczne szybko wyrównały straty i po atakach Rasińskiej i Bociek remisowały 9:9. Nie do zatrzymania w ataku była Cvetnaović, zawodniczka ta napędziła grę swojej drużyny i po jej atakach Muszynianka ponownie prowadziła (12:10). Gospodynie w tym okresie gry popełniły kilka błędów własnych i nie potrafiły zniwelować strat do swoich rywalek. Grające dobrze w ataku przyjezdne po zbiciu Savić powiększyły swoją przewagę do czterech punktów (18:14). Kolejna przerwa na żądanie wzięta przez trenera Strzałkowskiego na nic się zdała, w natarciu była drużyna Muszynianki. Odrzucone od siatki zawodniczki Legionovii popełniły ponownie błędy własne, a ich złą passę przerwała dopiero Rasińska (15:22). Wygrana w tym secie przypadła Muszyniance, która po ataku Savić zanotowała pewne zwycięstwo.

W drugiej partii spotkania na początku po serii zagrywek Rasińskiej prowadziła drużyna z Legionowa 5:1. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Litwina była dobrym ruchem, jego podopieczne szybko złapały kontakt punktowy ze swoimi rywalkami, a w rolach głównych wystąpiły: Rabka, która popisała się skutecznymi zagrywkami oraz Savić, zawodniczka ta była nie do zatrzymania w ataku. Muszynianka przegrywała wówczas 4:5, z kolei po ataku Mikołajewskiej miejscowe siatkarki prowadziły 8:6. Od tego momentu zarysowała się przewaga ekipy gości. Cvetanović razem z Sosnowską i Łyszkiewicz punktowały w ataku i dzięki nim drużyna znad Popradu odrobiła straty i prowadziła 14:10. Punktową serię gości przerwała dopiero Bociek (11:14). Koleżanki do skutecznej gry poderwała Alagierska, która popisała się asem serwisowym, Bociek zapunktowała w ataku i przewaga „mineralnych” zmalała do jednego punktu (15:14). Drużyna Legionovii postawiła szczelny blok, skuteczna w tym elemencie gry były Rasińska oraz Chojnacka i dzięki nim Legionovia prowadziła 19:18. W końcówce seta ponownie swoją wyższość udowodniła drużyna Muszynianki, przyjezdne zapunktowały w bloku, a w roli głównej po raz kolejny wystąpiła Cvetanović i po jej ataku Muszynianka wygrała seta w stosunku 25:22 i prowadziła w meczu 2:0.

Trzeci set był ostatnim w tym meczu, od mocnego uderzenia rozpoczęły tę partię przyjezdne. Już na samym początku po serii zagrywek Sosnowskiej i Cvetanović Muszynianka prowadziła 7:2. Bezradne gospodynie całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom, a te byłe lepsze w każdym elemencie siatkówki. Zagrywka okazała się być tym elementem, który w głównej mierze zadecydował o wysokim prowadzeniu Muszynianki (11:3). Punktowały w tym elemencie Cvetanović i Savić, a po serii asów serwisowych Wawrzyniak było 15:5 dla zespołu gości. Odrzucone od siatki zawodniczki z Mazowsza nie podjęły już walki, zostały rozbite w tej partii i przegrały wysoko tego seta w stosunku 10:25. Zmagania w tym secie punktowym zbiciem zakończyła Wawrzyniak.

MVP:  Cvetanović

Legionovia Legionowo – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3
(18:25, 20:25, 10:25)

Legionovia: Rasińska (9), Mikołajewska (7), Chojnacka (6), Grabka (1), Bociek (6), Alagierska (8), Korabiec (libero) oraz Zakościelna, Pacak, Grzelak, Wawrzyniak, Bączyńska i Adamek (libero)
Muszynianka: Savić (7), Rabka (1), Sosnowska (10), A. Wójcik (4), Łyszkiewicz (3), Cvetanović (20), Medyńska (libero) oraz Wawrzyniak (8)