Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Ostrowczanki lepsze w pojedynku z Legionovią

OL: Ostrowczanki lepsze w pojedynku z Legionovią

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W starciu dziewiątych po rundzie zasadniczej legionowianek i ostatnich w tabeli siatkarek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po czterech setach lepsze okazały się podopieczne trenera Dariusza Parkitnego. Trzecie zwycięstwo w sezonie w wykonaniu ostrowczanek znacznie przybliżyło je do dalszej walki o dziewiąte miejsce w Orlen Lidze. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Ewelinę Polak.

Mecz w Ostrowcu Św. rozpoczął się od dwóch autowych ataków legionowianek, w boisku nie zmieściły się Aleksandra Wójcik i Malwina Smarzek (2:0). W bloku skuteczna była Alicja Wójcik i o czas poprosił trener Robert Strzałkowski (5:1). Seria punktów przy zagrywce Igi Chojnackiej i as serwisowy Smarzek sprawił, że legionowianki odrobiły straty, przy ogromnym wsparciu swojej publiczności, która żywiołowo dopingowała zespół przyjezdny. Chwilę później przewagę odbudowała Roksana Brzóska, atakując z drugiej linii (10:7). Przez ręce Eweliny Polak nie przedarła się Wójcik i w ekipie spod Warszawy na placu gry pojawiła się Klaudia Grzelak (15:10). Siatkarki z Legionowa nie wykorzystywały swoich szans. Sprytem popisała się Karolina Suwińska-Bednarek, opierając piłkę o blok rywalek i ostrowczanki kontrolowały wynik w tym secie (21:16). Atak w antenkę Grzelak zakończył premierową odsłonę (25:18).Drugi set z impetem otworzyły przyjezdne, na lewym skrzydle nie mogła przebić się przez blok Sandra Szczygioł (1:3). Ostrowczanki szybko odrobiły jednak straty i atak po prostej atakującej KSZO był znakiem do pierwszej przerwy technicznej (8:7). Na pochwałę zasługują szczególnie środkowe „pomarańczowych”, które były praktycznie bezbłędne. Brak precyzji w ataku stał się zmorą legionowianek, zaradzić temu miała Monika Bociek. Dopiero gdy Daria Paszek wraz z Katarzyną Połeć zatrzymały Bednarek i to legionowianki wyszły na prowadzenie, o czas poprosił trener Parkitny (17:18). Za nękaną w przyjęciu zagrywki Brzóskę na boisku pojawiła się Beata Mielczarek. Dobra passa zespołu z Legionowa trwała jednak nadal, a zagrywka w siatkę Ściurki doprowadziła do wyrównania w meczu (20:25).

W polu zagrywki bardzo trudną zagrywką popisała się Połeć, kontrę skończyła Paszek i zrobiło się 2:5. Swój zespół do walki poderwała kapitan, Dorota Ściurka, ale to Bociek zdobyła ósmy punkt w tej partii (8:7). Od tego momentu toczyła się zacięta walka punkt za punkt. Zmiany dokonane przez trenera Strzałkowskiego przynosiły efekty, do momentu gdy w bloku przypomniały o sobie Wójcik i Szczygioł i sytuacja po raz kolejny zmieniała się jak w kalejdoskopie (12:11). Błędy zaczęły popełniać legionowianki, atak w aut Smarzek, coraz pewniej radząca sobie w ofensywie Mielczarek i aktywna na siatce Wójcik miały duży wkład w objęcie prowadzenia przez ostrowczanki. W końcówce legionowiankom przytrafiły się dwa tragiczne w skutkach nieporozumienia, będące na fali KSZO nie wypuściło z rąk trzeciego seta, atak po bloku Ściurki zakończył trzecią odsłonę (25:18).

Siatkarki KSZO poszły za ciosem, blokiem zatrzymana została Karolina Szymańska, błędy własne w serii popełniały przyjezdne i błyskawicznie zrobiło się 6:2. Sygnał do odrabiania strat dała Daria Paszek, wymagającymi skrótami zdobywając kontaktowy punkt. Kiedy w siatce piłkę umieściła Wójcik, a kontrę wykorzystała Szczygioł, atakując nad blokiem, ostrowczanki prowadziły już 13:9. Gospodynie utrzymywały tę zaliczkę, ale w pewnym momencie zespół z Ostrowca Św. zwyczajnie nie mógł sforsować bloku legionowianek, w którym solidnie na punkty pracowała Bociek. Doświadczenie i opanowanie przemawiały na korzyść gospodyń, które po ataku blok-aut Mielczarek triumfowały 3:1 (25:20).

MVP: Ewelina Polak

KSZO Ostrowiec Św. – Legionovia Legionowo 3:1
(25:18, 20:25, 25:18, 25:20)

Składy zespołów:
KSZO: Brzóska (4), Polak (3), Bednarek (8), Ściurka (22), Wójcik (10), Szczygioł (11), Bulbak (libero) oraz Mielczarek (11) i Dybek
Legionovia: Smarzek (7), Paszek (14), Wójcik (4), Gajewska (2), Chojnacka (5), Połeć (9), Adamek (libero) oraz Szymańska (4), Bociek (6), Grzelak (2) i Grabka (1)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla KSZO

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved