Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Legionovia i Trefl podzieliły się punktami

OL: Legionovia i Trefl podzieliły się punktami

W meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli Orlen Ligi o wyniku decydował tie-break. W nim siatkarki Atomu Trefla Sopot pokonały Legionovię w jej hali i podobnie jak w pierwszym meczu tych drużyn w Sopocie zgarnęły dwa punkty. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Beata Mielczarek.

Głównie przez problemy z przyjęciem gospodynie na początku spotkania nie radziły sobie z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Po drugiej stronie punktowała natomiast Magdalena Damaske. Po asie Beaty Mielczarek pierwszy czas wykorzystał trener Robert Strzałkowski (7:3). W kolejnych akcjach serią asów popisała się Monika Bociek, dlatego grę przerwał szkoleniowiec Atomu (8:7). Po niej serię zanotowały przyjezdne, ponownie odskakując rywalkom (11:8). Nie zdołały jednak pójść za ciosem, bowiem po chwili to gospodynie zanotowały kilka punktów z rzędu (11:11). Obie drużyny grały falami. Po punktowym bloku na Mielczarek drugą przerwę wykorzystał Piotr Matela (14:16). W dalszej fazie seta siatkarki obu drużyn nie ustrzegły się błędów, wynik ponownie się wyrównał (21:21). Blok Katarzyny Połeć na Małgorzacie Skorupie dał kolejne piłki setowe gospodyniom, a zepsuta zagrywka Damaske zakończyła partię.

Otwarcie drugiej odsłony przebiegło pod znakiem błędów własnych obu zespołów. Szybciej skuteczność poprawiły przyjezdne, które po zbiciu Beaty Mielczarek wyszły na czteropunktowe prowadzenie, a o czas poprosił trener Legionovii (13:9). Gdy dwie kolejne akcje atakiem zakończyła Karolina Goliat, drugą przerwę wykorzystał Robert Strzałkowski (15:9). Po interwencji punktować zaczęła Monika Bociek, jednak to nie wystarczyło na dobrze dysponowane rywalki. Chociaż legionowianki dołożyły jeszcze kilka punktowych bloków, nie zdołały zniwelować powstałych wcześniej strat. Ostatnie cztery punkty dla przyjezdnych atakami zdobyła Magdalena Damaske.

Po dziesięciominutowej przerwie trzy kolejne akcje należały do przyjezdnych, dlatego szybko o czas poprosił trener Strzałkowski (3:0). Przy zagrywkach Eweliny Mikołajewskiej różnica punktowa została zniwelowana (6:6). W kolejnych akcjach rozpoczęła się walka punkt za punkt. Po obu stronach siatki nie brakowało prostych błędów, minimalnie na prowadzeniu utrzymywały się gospodynie (14:11). Skuteczne zagrania Justyny Łukasik i Magdaleny Damaske pozwoliły doprowadzić do wyrównania. Od stanu 17:17 żadna z drużyn nie zdołała odskoczyć na więcej niż jeden punkt. Nawet w końcówce siatkarkom zdarzały się pomyłki. Podwójny blok dał kolejne piłki setowe legionowiankom, a nieudane przyjęcie zagrywki Joanny Pacak przez przyjezdne zamknęło trzecią odsłonę.

Podrażnione przebiegiem poprzedniej partii sopocianki lepiej otworzyły czwartego seta, wysoką skuteczność utrzymywała Beata Mielczarek. Po punktowym bloku Małgorzaty Skorupy na Połeć o czas poprosił trener Strzałkowski (5:3). Po interwencji szkoleniowca legionowianki zaczęły odrabiać straty (6:7). Szybko gospodynie przestały wykorzystywać swoje szanse, dlatego o drugą przerwę poprosił trener Legionovii (6:10). Coraz pewniej funkcjonował sopocki blok, a nie do zatrzymania była Damaske (13:8). Kolejne zmiany nie poprawiały postawy gospodyń, które nie były w stanie uspokoić swojej gry. W zespole z Legionowa mnożyły się błędy własne. Problemy z przyjęciem tylko pogłębiły kryzys legionowianek (10:20). W końcówce przyjezdne straciły rezon, dlatego oba czasy wykorzystał trener Piotr Matela. Dodatkowo ze względu na uraz zejść z boiska musiała Mielczarek. Zbudowana wcześniej przewaga szybko topniała, jednak ostatecznie wystarczyła siatkarkom Atomu Trefla Sopot. Po ataku Damaske sopocianki doprowadziły do wyrównania wyniku meczu.

Przyjezdne w piątym secie musiały radzić sobie bez Beaty Mielczarek. Początkowo lepiej na siatce radziły sobie przyjezdne, dlatego interweniował trener Strzałkowski (4:2). Wciąż jednak legionowianki miały problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Po celnym zbiciu Moniki Fedusio kolejną przerwę wykorzystał Robert Strzałkowski (7:3). Błędy pogrążały gospodynie, a rotacje w składzie nie pomagały w zmianie sytuacji. Legionowianki jednak nie poddawały się i korzystając z pomyłek przeciwniczek, starały się zmniejszyć dystans (8:12). Dobre chęci nie wystarczyły i po ataku Magdaleny Damaske to sopocianki cieszyły się ze zwycięstwa.

MVP: Beata Mielczarek

Legionovia Legionowo – Atom Trefl Sopot 2:3
(25:23, 20:25, 25:22, 20:25, 8:15)

Legionovia: Rasińska (17), Mikołajewska (7), Chojnacka (8), Połeć (14), Grabka, Bociek (24), Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Pacak, Grzelak (1), Wawrzyniak, Alagierska (3) i Bączyńska
Trefl: Mielczarek (17), Skorupa (10), Damaske (27), Goliat (13), Łukasik J. (7), Gajewska (3), Kulig (libero) oraz Łukasik M. i Fedusio (4)