Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: Legionovia postraszyła, ale dąbrowianki z kompletem oczek

OL: Legionovia postraszyła, ale dąbrowianki z kompletem oczek

Legionovia Legionowo w premierowej odsłonie zaskoczyła zawodniczki z Dąbrowy Górniczej swoją dobrą grą i pewnie triumfowała 25:19. Było to jednak wszystko, na co Tauron MKS pozwolił przyjezdnym. Trzy kolejne partie padły łupem dąbrowianek. MVP meczu została wybrana Marta Ciesiulewicz.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które odrzuciły dąbrowianki od siatki, popisały się trudnymi zagrywkami i prowadziły 5:1. Wówczas o przerwę na żądanie poprosiła trenerka Magdalena Śliwa, lecz nie przyniosło to spodziewanych rezultatów, w natarciu nadal była ekipa gości, która po zbiciu Klaudii Alagierskiej prowadziła 11:5. Grę gospodyń napędziła Kathleen Weiss i dzięki niej dąbrowianki częściowo odrobiły straty i przegrywały 10:12. Kolejna seria błędów własnych w przyjęciu oraz nieskończone ataki z pierwszego uderzenia po stronie dąbrowianek sprawiły, że Legionovia prowadziła 19:14. Gospodynie nie potrafiły zniwelować strat i były tłem dla ambitnie grających zawodniczek z Legionowa. Ciężar gry wzięła na siebie Eleonora Dziękiewicz, która popisała się trudnymi zagrywkami i dzięki niej MKS tracił trzy punkty do przeciwniczek (18:21). Ostatnie słowo w tym secie należało do zespołu z Mazowsza, dwoma asami serwisowymi popisała się Joanna Pacak i Legionovia wygrała seta 25:19.

W drugim secie na początku prowadziła Legionovia 3:0, potem do głosu doszły miejscowe siatkarki, które po serii zagrywek Aleksandry Sikorskiej odrobiły straty i prowadziły 6:4. Obie ekipy grały falami i nie potrafiły utrzymać wypracowanej przez siebie przewagi, wprawdzie po zbiciu Marty Ciesiulewicz MKS prowadził 9:6, ale nie zdołał utrzymać prowadzenia i po licznych błędach własnych przegrywał 10:11. As serwisowy Eweliny Mikołajewskiej sprawił, że przyjezdne prowadziły 12:10, kilka chwil później za sprawą Marty Ciesiulewicz dąbrowianki ponownie odrobiły straty i prowadziły 15:13. Był to moment zwrotny tego seta, ekipa z Mazowsza traciła dystans punktowy do dąbrowianek i nie była tak skuteczna, jak miało to miejsce w pierwszej partii spotkania. Sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła i po asie serwisowym Aleksandry Sikorskiej gospodynie miały czteropunktową przewagę (18:14). Do końca seta ekipa gospodyń kontrolowała boiskowe wydarzenia, a ich grę napędziła Marta Ciesiulewicz, która zakończyła zmagania w tym secie i w meczu był remis 1:1.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie grę w trzeciej partii miejscowe zawodniczki, po serii zagrywek Marty Ciesiulewicz i licznych błędach Legionovii MKS prowadził 6:1. Podopieczne Magdaleny Śliwy kontrolowały boiskowe wydarzenia, a ich prowadzenie ani przez moment nie była zagrożone, dobrze w ataku spisywała się Marta Ciesiulewicz, na środku nie do zatrzymania była Aleksandra Sikorska i dzięki nim dąbrowska ekipa prowadziła 15:9. Chwilowe rozluźnienie w szeregach dąbrowianek sprawiło, ze Legionovia zbliżyła się do swoich rywalek na trzy punkty (12:15). Dąbrowianki podbijały ataki swoich rywalek, wyprowadziły skuteczne kontrataki i miały pięciopunktową zaliczkę (20:15). Koleżanki do walki próbowała poderwać Ewelina Mikołajewska, ale było to za mało na rozpędzoną miejscową ekipę, która wygrała tego seta po ataku Heleny Horki w stosunku 25:20.

Ostatni set tego spotkania od samego początku toczył się pod dyktando dąbrowianek, ekipa gości ponownie miała problemy z przyjęciem i przegrywała 2:6. Przewaga gospodyń rosła z niemal każdą akcją, a po serii zagrywek Eleonory Dziękiewicz i licznych błędach własnych ekipy gości na tablicy wyników widniał rezultat 13:5 dla miejscowej drużyny. Set ten miał jednostronny przebieg, a przewaga dąbrowianek w każdym elemencie siatkówki nie podlegała żadnej dyskusji. Przy stanie 19:10 zadowolone wysoką przewagą gospodynie straciły kilka punktów z rzędu, ale nie miało to wpływu na ich końcowe zwycięstwo w tym secie oraz meczu.

MVP: Marta Ciesiulewicz

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Legionovia Legionowo 3:1
(19:25, 25:21, 25:20, 25:17)

Tauron MKS: Sikorska (13), Paszek (12), Horka (11), Dziękiewicz (9), Weiss (1), Kaliszuk, Lemańczyk (libero) oraz Drabek (libero), Ciesiulewicz (16), Castiglione (3) i Cabrera
Legionovia: Bączyńska (16), Bociek (9), Mikołajewska (9), Chojnacka (6), Alagierska (5), Grabka (2), Korabiec (libero) oraz Adamek (libero), Pacak (4), Rasińska (1) i Wawrzyniak