Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: Kolejne zwycięstwo Chemika Police

OL: Kolejne zwycięstwo Chemika Police

Lider tabeli Orlen Ligi Chemik Police pokonał w zaległym meczu 16. kolejki Legionovię Legionowo 3:0 i umocnił się na fotelu lidera. Policzanki mają już siedem punktów przewagi nad drugim Impelem Wrocław i jako jedyna ekipa w Orlen Lidze nie przegrały jeszcze meczu. Pomimo ambitnej postawy młode siatkarki z Legionowa zeszły pokonane i zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Legionowianki rozpoczęły spotkanie z mistrzyniami Polski od prowadzenia 1:0 po ataku Katarzyny Połeć. Zdobywczynie Pucharu Polski wykorzystały za to proste błędy, wynikające z braku doświadczenia młodych siatkarek spod Warszawy. Z kolei legionowianki grały bez kompleksów, swoje akcje mocnymi zbiciami kończyły Anna Bączyńska i Ewelina Mikołajewska, a Iga Chojnacka zatrzymała zarówno Katarzynę Zaroślińską, jak i Annę Werblińską i wynik oscylował w okolicach remisu (8:8). Z każdą minutą to mistrzynie Polski zyskiwały jednak przewagę, a swój koncert gry rozpoczęła Katarzyna Zaroślińska i o czas poprosił trener Maciej Bartodziejski (13:17). Kiedy jednak w pomarańczowe wpadła policzankom kiwka Anny Bączyńskiej, wciąż legionowianki były w grze (20:22). Autowy atak z lewego skrzydła Anny Bączyńskiej doprowadził do końca premierowej odsłony meczu (20:25).

Choć początek drugiego seta to dominacja Chemika (4:1), to dzięki odważnej zagrywce Moniki Bociek gospodyniom udało się odrobić straty (5:5). W końcu jednak rozegrania Katarzyny Wawrzyniak, zastępującej w tym spotkaniu Alicję Grabkę na pozycji rozgrywającej, okazały się być czytelne dla policzanek, a ryzyko przestało opłacać się legionowiankom (9:14). Większy ciężar w ataku wzięła na siebie Anna Werblińska i po jej ataku goście prowadzili 17:10. Przy tak wyraźnej przewadze siatkarki Chemika mogły grać bez nerwów, a wprowadzona na parkiet Aleksandra Jagieło jeszcze uspokoiła nastroje w ekipie mistrzyń Polski. Większych problemów z zakończeniem seta nie miała Stefana Veljković (19:25).

10-minutowa przerwa niewiele zmieniła w obrazie gry. Wciąż legionowianki dwoiły się i troiły, podejmując maksymalne ryzyko i to przez jakiś czas przynosiło efekt (3:1). Okazało się jednak, że będąc pod niewielką presją, także policzanki popełniają błędy. Przy stanie 11:6 dla gospodyń swoją szansę otrzymała Barbara Zakościelna. Faworytki tego spotkania mozolnie odrabiały straty, po zablokowaniu ataku z drugiej linii Moniki Bociek zrobiło się po 14. Dobra gra zespołu z Legionowa wystarczyła do tego, by nieco nastraszyć rywalki (18:17), ale doświadczenie przemawiało na korzyść przyjezdnych i mecz zmierzał do końca (19:22). Ostatni punkt ponownie należał do środkowej zespołu z Polic (22:25).

Legionovia Legionowo – Chemik Police 0:3
(20:25, 19:25, 22:25)

Legionovia: Wawrzyniak, Mikołajewska (7), Chojnacka (9), Połeć (4), Bociek (12), Baczyńska (7), Korabiec (libero) oraz Zakościelna (1), Pacak, Alagierska (2) i Grabka
Chemik: Werblińska (10), Gajgał-Anioł (5), Bełcik (6), Veljković (9), Jagieło (7), Zaroślińska (16), Zenik (libero) oraz Blagojević