Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Impel Wrocław pokonał Budowlanych Łódź

OL: Impel Wrocław pokonał Budowlanych Łódź

fot. Łukasz Krzywański

W meczu na szczycie Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław pokonały 3:1 Budowlanych Łódź i powiększyły dystans w tabeli nad rywalkami do siedmiu punktów. Cieniem na radości wrocławianek położyła się groźnie wyglądająca kontuzja libero Agaty Sawickiej, która została zniesiona z boiska w czwartej partii.

Skuteczna Konieczna przyczyniła się do niewielkiego prowadzenia Impelu już w pierwszych akcjach meczu. W dodatku przyjezdne zaczęły się coraz częściej mylić i gdy zablokowana została Grobelna, a Ptak wykorzystała kontrę, było już 8:4 dla miejscowych. Kolejny blok wrocławianek zwiększył jeszcze różnicę, ale łodzianki również zaczęły punktować tym elementem, punkty następnie dołożyła Grobelna, zbliżając Budowlanych na 10:11. Miejscowe nie dały sobie jednak odebrać prowadzenia i niedługo później znowu ich przewaga była wyraźna. Słabszy moment miała Grajber, która została zablokowana, a następnie popełniła błąd w ataku i Impel miał pięć punktów przewagi (18:13). Do końca partii łódzka drużyna odpowiadała skutecznymi akcjami, ale nie zanotowała już podobnego zrywu jak wcześniej, a partię zakończył błąd Grobelnej.Drugi set rozpoczął się podobnie jak partia premierowa i po bloku na Grajber było 4:2 dla zespołu gospodarzy. Dwa nieudane ataki Grobelnej i Polańskiej dopisały kolejne punkty na konto Impelu (7:3). Łodzianki niedługo później też pokazały, że potrafią blokować, rozpoczynając trzypunktową serię, bowiem w ataku myliły się wrocławianki i same straciły wypracowaną nadwyżkę (8:8). Ptak próbowała pociągnąć grę z pola zagrywki, ale jeden punkt zdobyty bezpośrednio serwisem nie podłamał przeciwniczek, które zatrzymały Konieczną i znowu był remis (11:11). Wystarczyła chwila, by sytuacja na boisku mocno się zmieniła. Skuteczne zbicia Mędrzyk i błąd Grobelnej sprawiły, że Impel prowadził 15:11. Mimo że różnicę zwiększyła jeszcze Konieczna (17:12), łodzianki nie poddawały się i jeszcze przed decydującą fazą seta zaczęły odrabiać starty. Budowlane broniły kolejne uderzenia rywalek i wyprowadzały kontry, po uderzeniu Grobelnej przegrywając już tylko minimalnie 16:17. Punkt na remis łodziankom podarowała natomiast Hancock (19:19). W samej końcówce do głosu doszedł ponownie wrocławski blok i dwa punkty zdobyte tym elementem okazały się kluczowe dla całej partii, którą Impel wygrał do 23.

Pierwsze akcje seta numer trzy to znowu dobra gra wrocławianek i ich prowadzenie 5:2. Ekipa gości nadal miała duże problemy z przebiciem się przez blok miejscowych (7:2), ale nie zrażała się tym. Twardowska nieudane ataki odpracowała w polu zagrywki, posyłając asa, a także mocno utrudniając grę przeciwniczkom. Efektem tego były kolejne punkty wędrujące na konto gości. Łodzianki po ataku Grobelnej wysunęły się na czoło (10:9). Budowlani radzili sobie coraz lepiej i pewniej na boisku, a gdy zatrzymana blokiem została Kąkolewska, mieli trzy oczka więcej od rywalek (15:12). Impel nie odpuszczał, a okres dobrej gry Mędrzyk pozwolił ekipie z Wrocławia przejąć prowadzenie (17:16). Obie drużyny grały zrywami i zdobywały punkty seriami. Końcówka partii była jednak bardzo zacięta, a zakończył ją blok na Kąkolewskiej.

Od początku kolejnej odsłony wrocławianki nie pozwalały sobie na słabsze momenty i szybko wypracowały sobie znaczne prowadzenie – głównie za sprawą dobrze uderzającej Mędrzyk (7:3). Tym razem łodziankom bardzo ciężko przychodziło odrabianie strat i to Impel rozdawał karty na boisku. Ekipa gości coraz częściej myliła się i nie mogła skończyć akcji. Po bloku i kontrze wrocławianek było już 15:7. Kilka chwil później cała hala we Wrocławiu zadrżała, gdyż na boisko padła Agata Sawicka, zawodniczka została zniesiona z boiska, a sytuacja, w której nabawiła się urazu, była naprawdę groźna. Na tę chwilę nie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja. Cała sytuacja nie zdekoncentrowała zespołu gospodarzy, który utrzymywał prowadzenie (15:10). Ustawienie z Pycią w polu zagrywki wlało trochę nadziei w serca łodzianek (15:17), ale kolejne akcje należały do skutecznych wrocławianek, które były wyraźnie lepsze na siatce. Błąd Beier dał Impelowi pierwszą piłkę meczową, którą wykorzystała Konieczna.

MVP: Monika Ptak

Impel Wrocław – Grot Budowlani Łódź 3:1
(25:19, 25:23, 23:25, 25:21)

Składy zespołów:
Impel: Ptak (13), Konieczna (18), Kąkolewska (13), Hancock (4), Mędrzyk (16), Courtney (10), Sawicka (libero) oraz Kossanyiova (1), Kaczor i Stasiak (libero)
Budowlani: Polańska (13), Pycia (9), Beier (9), Grobelna (19), Vincourova (3), Grajber (3), Maj-Erwardt (libero) oraz Tobiasz (2), Twardowska (3) i Strózik

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved