Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Impel pewnie pokonał Legionovię

OL: Impel pewnie pokonał Legionovię

Najmniejszych problemów z pokonaniem we własnej hali Legionovii Legionowo nie miały siatkarki Impelu Wrocław. Podopieczne Marka Solarewicza przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrały w trzech szybkich setach. Jedynie w trzeciej odsłonie legionowiankom udało się przekroczyć granicę dwudziestego punktu.

Seta premierowego od podwójnego odbicia rozpoczęła Agata Sawicka, ale chwilę później dwukrotnie dobrze w ataku poradziła sobie Joanna Kaczor. Wrocławianki świetnie radziły sobie w polu serwisowym, o czym w pewnym momencie boleśnie przekonała się Ewelina Mikołajewska. Następnie ta sama zawodniczka została zablokowana na lewym skrzydle, dzięki czemu gospodynie prowadziły już kilkoma punktami. Siatkarki z Legionowa natomiast często myliły się w polu serwisowym, czym nakręcały tylko grę rywalek. Później atomowym serwisem popisała się Hancock, dzięki czemu piłka znalazła się na połowie Impelu, a skończyła ją Agnieszka Kąkolewska. Nie najlepszy dzień miała za to Ewelina Mikołajewska, która z kolei pomyliła się w zagrywce. By obudzić swoje podopieczne, trener Robert Strzałkowski wziął czas, ale jak się później okazało, na niewiele się on zdał. Gra Impelu nadal była imponująca, a przewaga wrocławskiej ekipy systematycznie rosła. Na boisku pojawiła się nawet Aleksandra Rasińska, która zastąpiła Klaudię Grzelak. Jednak było to za mało, by walczyć z dobrze dysponowanymi gospodyniami. Ostatecznie partię zakończył podwójny blok drużyny z Wrocławia, Impel wygrał tym samym 25:13.

W drugiej odsłonie przyjezdne zaczęły grać odważniej zagrywką, co od razu przyniosło efekty. Jednak nadal w grze Legionovii brakowało regularności i skuteczności, co błyskawicznie wykorzystywały wrocławianki. Po chwili prowadziły one już 9:5. W polu serwisowym nadal szalała Hancock, a Joanna Kaczor w ataku zdobywała również kolejne punkty. Na boisku nadal nie mogła odnaleźć się Ewelina Mikołajewska, która znów została zablokowana przez siatkarki z Wrocławia. Wówczas na tablicy wyników pojawił się rezultat 20:12. Do końca partii niewiele się zmieniło, zakończyła ją bardzo dobrymi zagrywkami Hancock. Impel wygrał 25:18.

Początek trzeciej partii toczył się punkt za punkt, dopiero od stanu 7:6 Impel zaczął uzyskiwać przewagę i po chwili zrobiło się 10:7. Po tym jednak nagle obudziły się przyjezdne, udany atak Eweliny Mikołajewskiej i kąśliwa zagrywka Klaudii Alagierskiej spowodowały, że to Legionovia wyszła na prowadzenie 14:13. Od tego momentu gra ponownie się wyrównała. Dopiero gdy set wchodził w decydującą fazę Impel zdołał odskoczyć na trzy oczka po ataku z prawego skrzydła Joanny Kaczor. Przyjezdne nie, odpuszczały i z kolei po ataku Moniki Bociek traciły już tylko jeden punkt. Wrocławianki jednak zdołały opanować sytuację i ostatecznie po tym, jak Rasińska nie przyjęła zagrywki, to gospodynie wygrały 25:22, a w całym spotkaniu 3:0.

MVP meczu: Agata Sawicka

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 3:0
(25:13, 25:18, 25:22)

Impel: Kossanyiova (7), Ptak (6), Kąkolewska (7), Kaczor (14), Hancock (9), Mędrzyk (13), Sawicka (libero) oraz Bałucka i Sikorska
Legionovia: Pacak (5), Grzelak (1), Mikołajewska (3), Chojnacka (1), Grabka, Bociek (12), Adamek (libero) oraz Rasińska (6), Wawrzyniak, Alagierska (8) i Bączyńska