Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: Developres zwycięski, ale nie bez problemu

OL: Developres zwycięski, ale nie bez problemu

Wprawdzie siatkarki Deveolpresu SkyRes Rzeszów pokonały Legionovię Legionowo 3:0, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. W dwóch pierwszych odsłonach miejscowe miały szansę na pozytywny wynik, jednak w kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowały rzeszowianki. MVP spotkania wybrano Adelę Helić.

Premierową partię lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po atakach Adeli Helić prowadziły 6:4. Następnie za sprawą Kremeny Kamenowej Legionovia doprowadziła do remisu 8:8. Jednak rzeszowianki nie poddawały się, znów wysunęły się na kilkupuntkowe prowadzenie. Dobrze w ataku radziła sobie Klaudia Kaczorowska, po stronie miejscowych natomiast mnożyły się błędy, które wykorzystywały bezlitośnie ich przeciwniczki. Ale i Developres w końcówce złapał zadyszkę, Legionovia doprowadziła do remisu, a później wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie po tym, jak Chojnacka posłała asa serwisowego. Do samego końca trwała walka punkt za punkt, dopiero w ostatniej akcji szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły rzeszowianki, które wygrały 25:23 po ataku Katarzyny Żabińskiej.Początek drugiej partii był bliźniaczo podobny do tej pierwszej, znów na kilkupunktowe prowadzenie wyszły przyjezdne. Tym razem jednak gospodynie miały kłopot z tym, by dogonić rozpędzone rywalki. Bardzo dobrze w ataku prezentowała się Klaudia Kaczorowska oraz Adela Helić, po drugiej stronie siatki Monika Bociek nie pozostawała w tym elemencie w tyle. W wyniku tego zespół z Rzeszowa prowadził 12:6. Następnie zawodniczki z Legionowa próbowały jeszcze ratować wynik, jednak niewiele to pomogło. Dobrze dysponowane przeciwniczki utrzymywały wypracowaną przewagę. Dopiero w samej końcówce miejscowe doprowadziły do remisu za sprawą Katarzyny Połeć i jej bloku. To wszystko spowodowało, że końcówka była niezwykle zacięta. Punkt za punkt, akcja za akcję, aż do głosu doszła Helić, która najpierw skutecznie zaatakowała, a następnie posłała asa serwisowego. Rzeszowianki wygrały tym samym 27:25.

Trzecia odsłona, podobnie jak dwie poprzednie, lepiej rozpoczęła się dla rzeszowianek, które po atakach Helić prowadziły 6:3. Chwilę później jednak Anna Kaczmar zaatakowała w aut i zrobiło się 7:7. W dalszej fazie seta znów uwidaczniała się przewaga Developresu, który miał w swoich szeregach Helić. Siatkarki Legionovii natomiast próbowały walczyć, ale nie miały argumentów w starciu z dobrze dysponowanymi rywalkami. Błędy, błędy, błędy – tak można określić grę gospodyń, które powoli traciły już nadzieję na wygraną w tym meczu, ponieważ po autowym ataku Agaty Skiby zrobiło się 20:14. Do końca seta obraz gry nie zmienił się, rzeszowianki zwyciężyły ostatecznie 25:16.

MVP: Adela Helić

Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(23:25, 25:27, 16:25)

Legionovia: Bociek (11), Chojnacka (10), Połeć (8), Skiba (6), Grzelak (1), Grabka (1), Adamek (libero) oraz Mikołajewska (5), Bączyńska (3), Rasińska (1), Korabiec (libero) i Pacak
Developres: Helić (23), Żabińska (11), Kaczorowska (10), Hawryła (6), Kamenowa (4), Kaczmar (1), Borek (libero) oraz Śliwińska (1), Nickowska (libero) i Mróz

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved