Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Developres wywiózł trzy punkty z Bydgoszczy

OL: Developres wywiózł trzy punkty z Bydgoszczy

Walczące o miejsce w pierwszej czwórce Orlen Ligi siatkarki Developresu Rzeszów nie mogą sobie już pozwolić na stratę punktów z niżej notowanymi zespołami. W Bydgoszczy przytrafiła im się chwila słabości, która kosztowała przegranego seta, ale rzeszowianki potrafiły rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść i zainkasowały komplet punktów.

Chociaż pierwsze punkty należały do gospodyń, przyjezdne szybko wyrównały i przy zagrywce Żabińskiej zaczęły stopniowo budować przewagę (2:0, 5:7). Z czasem różnica punktowa utrzymywała się. Dopiero po asie Szczygieł o czas poprosił trener Adam Grabowski (14:10). Chociaż korzystając z błędów przeciwniczek, bydgoszczanki zniwelowały różnicę punktową, kolejną serią popisały się przyjezdne i po zbiciu Kamenowej drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodyń (17:13). W kolejnych akcjach skutecznie punktowały Klaudia Kaczorowska i Adela Helić (20:15). Pomimo zmian bydgoski zespół nie zdołał nawiązać walki z dobrze dysponowanymi przeciwniczkami. Pojedyncze ataki Misiuny na niewiele się zdały. Atak Kamenowej zakończył seta na korzyść Developresu.

Druga partia zaczęła się od skutecznych zbić Kamenowej. Szybko inicjatywę przejęły jednak gospodynie. Celne zagrania Misiuny i Krzywickiej wyprowadziły bydgoszczanki na prowadzenie (6:4). Po czasie na życzenie trenera przyjezdnych rzeszowianki wyrównały (6:6). Od tego momentu rozpoczęła się gra punkt za punkt. Po dobrych zbiciach Krawulskiej bydgoszczanki ponownie miały dwa punkty zapasu, jednak przy celnych zagrywkach Kaczorowskiej sytuacja po raz kolejny się odwróciła (12:10, 12:14). Gospodynie zaczęły popełniać błędy, a trener Grabowski najpierw sięgnął po zmiany, a następnie po bloku Żabińskiej poprosił o czas (12:16). Seria przyjezdnych jednak trwała, dopiero błąd własny przyjmującej Developresu pozwolił przeciwniczkom wyjść z trudnego ustawienia (19:13). W uderzeniu jednak pozostawały rzeszowianki. Atak bez bloku w aut Krzywickiej dał serię piłek setowych, a pojedynczy blok Kaczorowskiej pozwolił Developresowi dopisać kolejną partię na swoje konto.

Po dziesięciominutowej przerwie na siatce górowały bydgoszczanki, a nie do zatrzymania była Jagodzińska (6:2). Rzeszowianki powróciły jednak do gry i po ataku Helić oraz bloku o przerwę poprosił trener Pałacu (5:6). Gospodynie szybko powróciły do walki i po asie Jagodzińskiej interweniować musiał szkoleniowiec Developresu (8:5). Chociaż w kolejnych akcjach bydgoszczanki nie ustrzegły się błędów, wciąż pozostawały na prowadzeniu. Gospodynie wyraźnie nabrały wiatru w żagle i zaczęły górować na siatce, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku (15:10). W dalszej fazie seta gra bardziej się wyrównała. Dopiero w końcówce przez błędy własne gospodynie straciły większość zaliczki punktowej (22:20). Wcześniej zbudowana przewaga jednak wystarczyła, by bydgoszczanki po asie Pleśnierowicz miały kolejne piłki setowe (24:20). Błąd w zagrywce Helić dał ostatni punkt przeciwniczkom.

W czwartej partii bydgoszczanki nie poszły za ciosem, już na początku popełniając wiele błędów (3:6). Z czasem również rzeszowianki zaczęły się mylić, jednak wciąż utrzymywały minimalną przewagę (10:11). Więcej problemów z wyprowadzeniem skutecznego ataku miały gospodynie, co odbiło się na wyniku. Kolejną w tym spotkaniu serię przyjezdnych przerwała dopiero Krzywicka (11:16). Gdy po punktowym kontrataku Krawulskiej strata bydgoszczanek stopniała do trzech oczek, o czas poprosił trener Micelli. Po nim efektownym zbiciem popisała się Żabińska (17:13). W kolejnych akcjach ponownie proste błędy wkradły się w grę gospodyń. Końcówka rozegrana została pod dyktando przyjezdnych, które po ataku z drugiej piłki Kaczmar cieszyły się ze zdobycia trzech punktów.

MVP: Kremena Kamenowa

Pałac Bydgoszcz – Developres Rzeszów 1:3
(17:25, 18:25, 25:21, 18:25)

Pałac: Jagodzińska (10), Misiuna (9), Krawulska (12), Krzywicka (14), Śmieszek (7), Pleśnierowicz (3), Kuligowska (libero) oraz Ziółkowska (1), Nowakowska (libero), Bałdyga (1) i Dąbrowska
Developres: Kamenowa (16), Hawryła (2), Żabińska (18), Kaczmar (5), Helić (13), Kaczorowska (10), Borek (libero) oraz Szczygieł (1), Mróz (1) i Paskova