Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: W derbach Łodzi górą Budowlani, ŁKS bez punktu

OL: W derbach Łodzi górą Budowlani, ŁKS bez punktu

W derbach Łodzi pewne i wysokie zwycięstwo odniosła ekipa Budowlanych Łódź, która pokonała lokalne rywalki 3:0. Zawodniczki ŁKS-u w żadnym z setów nie zdobyły więcej niż 19 punktów. Budowlane mają na swoim koncie cztery zwycięstwa i z kompletem punktów zostały samodzielnym liderem tabeli.

Pierwsze dwie akcje to popisowe zagrania Katarzyny Sielickiej, która dzięki swojemu doświadczeniu znajdowała luki w bloku Budowlanych (3:1). Faworytki derbowego meczu bardzo szybko obudziły się jednak z letargu, konsekwentnie blokując liderkę ŁKS-u, Izabelę Kowalińską. Niepokonane do tej pory siatkarki Budowlanych wyrównały za sprawą zagrywki Heike Beier (5:5), ręki nie zwalniała także Ewa Kwiatkowska, ale prawdziwą ozdobą spotkania była popisowa gra w obronie z obu stron. Nie do powstrzymania była Kaja Grobelna, która kończąc atakiem z drugiej linii akcję rozegraną w znakomitym tempie, poderwała koleżanki do walki. Na niewiele się to zdało, bo w defensywie brylowała Izabella Szyjka i wciąż to formalne gospodynie tego spotkania miały minimalną przewagę (11:10). Od momentu, gdy w polu zagrywki znalazła się Martyna Grajber, wiceliderki tabeli Orlen Ligi punkty zdobywały już seriami (11:15). Po stronie biało-czerwono-białych pojawiły się pierwsze błędy własne i nagle okazało się, że siatkarki ŁKS-u momentalnie roztrwoniły wszystko, na co tak sumiennie pracowały w pierwszej części seta (12:18). Niesione dopingiem swoich kibiców zawodniczki ŁKS-u nie odpuszczały i stopniowo niwelowały straty, kiedy na tablicy widniał wynik 16:19, o czas poprosił trener Błażej Krzyształowicz. Losy seta rozstrzygnęła jednak Heike Beier, rozstrzeliwując rywalki zagrywką (25:17).

Zespół gości, jeśli tak można nazwać grające w swojej hali Budowlane, nie pozwolił sobie na „przespanie” pierwszych akcji drugiej odsłony meczu (3:5). Kiedy jednak rąk blokujących rywalek nie znalazła atakująca Martyna Grajber, było to jak podanie ręki beniaminkowi Orlen Ligi. Tempo spotkania i emocje w tym momencie przestały już odgrywać pierwsze skrzypce. Coraz więcej piłek otrzymywały środkowe, a Budowlane cały czas utrzymywały 3-4 oczka zapasu. Na placu gry pojawiła się kapitan gospodyń, Agnieszka Wołoszyn, ale atak wciąż był piętą achillesową reprezentantek ŁKS-u (12:17). Gospodynie nie były w stanie zatrzymać Kai Grobelnej, sytuacji Lucie Muhlsteinovej nie ułatwiało też szarpane przyjęcie zagrywki. Atak z jednej nogi Gabrieli Polańskiej sprawił, że dość spokojnie o końcówce drugiego seta mogły mówić Budowlane (16:21). Po chwili oba zespoły schodziły na 10-minutową przerwę przy stanie 0:2 w setach (25:19).

Początek trzeciego seta to typowe „przeciąganie liny”, które zakończył podwójny blok Gabrieli Polańskiej i Pavli Vincourovej na Kowalińskiej (2:4). Swoje trzy grosze w polu zagrywki dołożyła Grobelna, posyłając asa serwisowego, a siatkarki ŁKS-u nie znajdowały sposobu na ominięcie rąk blokujących gości. Choć nie było to bezbłędne spotkanie w wykonaniu siatkarek prowadzonych przez Błażeja Krzyształowicza, to jego podopieczne siały spustoszenie głównie blokiem, a gdy dynamicznie po prostej zaatakowała Grajber, było 12:7. Kiedy zatrzymana została Katarzyna Bryda, wszystko wydawało się już rozstrzygnięte (8:14). Emocji, przynajmniej tych na boisku, zbyt wiele już nie było, choć nierówną walkę z blokiem Budowlanych podjęły jeszcze Bryda i Agata Oleksy. Losy meczu rozstrzygnęła Gabriela Polańska, zapewniając zespołowi Budowlanych fotel lidera (25:16).

ŁKS Łódź – Budowlani Łódź 0:3
(17:25, 19:25, 16:25)

ŁKS: Kwiatkowska (8), Osadchuk (2), Bryda (7), Sielicka (7), Muhlsteinova (1), Kowalińska (7), Szyjka (libero) oraz Oleksy (1), Wołoszyn (3) i Pawłowska
Budowlani: Polańska (11), Pycia (11), Beier (15), Grobelna (14), Vincourova (6), Grajber (5), Maj-Erwardt (libero) oraz Tobiasz i Twardowska