Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: Chemik pokonał Muszyniankę w trzech setach

OL: Chemik pokonał Muszyniankę w trzech setach

fot. Łukasz Krzywański

W pierwszym meczu 25. kolejki Orlen Ligi mistrzynie Polski pokonały Polski Cukier Muszyniankę 3:0.  W pierwszym secie policzanki miały jednak sporo problemów, a zespół gości miał kilka piłek setowych. Chemik Police jest już o krok od zapewnienia sobie pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej.

Pierwszy set był dość dziwny, ponieważ punkty rozkładały się seriami. W jednej chwili Chemik zdobył przewagę dwoma efektownymi blokami, żeby później roztrwonić ją błędami w przyjęciu. Policzanki przegrywały kilkoma oczkami, wyrównały dopiero w samej końcówce i doprowadziły do gry na przewagi (24:24). Mistrzynie Polski były już w podbramkowej sytuacji. Przegrywały 26:27 i kontrę w górze miały rywalki. Udało się ofiarnie wybronić i zdobyć punkt po sytuacyjnym ataku Madelaynne Montano. Następnie w pole serwisowe wprowadzona została Anna Werblińska. Przyjmująca posłała dwie bardzo trudne zagrywki, które w kontrach na punkty zamieniła Stefana Veljković.Druga partia była nieco spokojniejsza. Policzanki ustabilizowały grę w przyjęciu, dzięki czemu Joanna Wołosz uruchomiała grę środkiem. Często z jednej nogi atakowała Katarzyna Gajgał-Anioł. Świetną czujkę w bloku miała Aleksandra Jagieło, która trzykrotnie zatrzymywała ataki rywalek. Policzanki wygrały do 17.

Po dziesięciominutowej przerwie gra się wyrównała. Dobrze wyglądała dyspozycja środkowych Chemika, jednak gospodynie miały problem ze zbudowaniem przewagi. Muszyna radziła sobie w ataku i wzmocniła serwis (14:14). W końcówce ważne punkty zdobyła Jelena Blagojević. Serbka najpierw zablokowała na lewym skrzydle, chwilę później zapunktowała w trudnej sytuacji z prawego. Chemik zwyciężył 3:0. Było to ostatnie spotkanie rundy zasadniczej w Azoty Arenie. Policzanki nie przegrały w swojej hali żadnego meczu w Orlen Lidze.

MVP: Katarzyna Gajgał-Anioł

Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0
(29:27, 25:17, 25:20)

Składy zespołów:
Chemik: Montano (11), Gajgał-Anioł (12), Smarzek (2), Veljković (12), Blagojević (11), Wołosz (2), Krzos (libero) oraz Werblińska, Bełcik i Jagieło (12)
Muszynianka: Savić (7), Cikiriz (2), Sosnowska (2), Wójcik (10), Wilk, Cvetanović (16), Medyńska (libero) oraz Szabó, Grejman, Wawrzyniak (5), Pasznik (2) i Sredić (7)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved