Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: BKS postraszony przez Legionovię

OL: BKS postraszony przez Legionovię

Legionovia Legionowo, zajmująca ostatnie miejsce w tabeli, pokazała się z dobrej strony w starciu z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała. Mecz rozpoczęła od wygranej 25:11, by później przegrać dwie kolejne partie. Miejscowe zdołały doprowadzić do tie-breaka, choć do ostatniej chwili BKS odrabiał straty. Więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne, które dopisały na swoje konto 2 punkty.

Premierowa odsłona to koncertowa gra siatkarek z Legionowa. O ile do stanu 10:8 trwała wyrównana walka, to od tego momentu miejscowe wręcz zdemolowały rywalki. Po stronie BKS-u przyjęcie zupełnie nie istniało, raz po raz swoimi serwisami straszyła Anna Bączyńska, która sama zapisała na swoim koncie 4 asy. Wspomagały ją koleżanki i BKS do końca seta zdobył tylko… 3 oczka. Set zakończył się wynikiem 25:11.

Jak to zwykle bywa, taka wysoka przewaga potrafi jednych uśpić, a zmobilizować drugich. I tak faktycznie było, walka była już o wiele bardziej zacięta. Siatkarki z Bielska-Białej rozpoczęły od prowadzenia 3:1, ale chwilę później z przodu były już gospodynie (atak Bociek, kolejny as Bączyńskiej i błąd ustawienia bielskiego zespołu). Co ciekawe do końca tej odsłony żadna z ekip nie osiągnęła przewagi większej niż dwupunktowa, drużyny traciły i zdobywały punkty seriami. Przy stanie 20:18 dla bielszczanek bliżej zwycięstwa były przyjezdne, ale słabsza dyspozycja Marioli Wojtowicz w przyjęciu spowodowała, że zrobiło się 22:20 dla miejscowych. W kolejnej akcji Sona Mikyskova szczęśliwie zaatakowała po taśmie, czym zmyliła przyjmujące, a do remisu doprowadził skuteczny blok bielszczanek. Legionovia miała swoją szansę, ale końcówkę lepiej rozegrały podopieczne Tore Aleksandersena. Pierwszą piłkę setową wykorzystała Joanna Staniucha-Szczurek, która skończyła niezwykle trudną piłkę.

BKS rozpoczął trzeciego seta od prowadzenia 3:0 i bardzo szybko wyciągnął wnioski z poprzedniego seta, bowiem tym razem inicjatywy bielszczanki nie oddały do samego końca. Najwyższe prowadzenie miały przy stanie 19:13. Wówczas przydarzyła się kolejna dość nietypowa sytuacja – Aleksandra Rasińska potknęła się o… naklejkę. Był to już drugi taki przypadek w tym meczu. Naklejkę ostatecznie trzeba było odkleić, a przerwa tym spowodowana lepiej wpłynęła na miejscowe, które rozpoczęły odrabianie strat. BKS prowadził już 24:21, ale gospodynie zbliżyły się na jeden punkt (23:24). Seta swojej drużynie uratowała Jaroslava Pencova, która popisała się blokiem.

Wydarzenia z czwartego seta były bliźniaczo podobne do pierwszego, choć różnica nie była już tak drastyczna. Bielszczanki popełniały mnóstwo błędów, dzięki czemu gospodynie szybko zdobyły przewagę (14:5). Wejście Eriki Handley nie tylko uspokoiło BKS, ale również spowodowało, że podopieczne Tore Aleksandersena zaczęły odrabiać straty. W polu serwisowym problemy rywalkom sprawiała Jaroslava Pencova, ważne akcje skończyła Ewelina Brzezińska, a blokiem rywalki zatrzymała Kornelia Moskwa. Efektem tego był punkt kontaktowy (22:23). Dwa skuteczne zbicia Moniki Bociek doprowadziły jednakże do tie-breaka.

Decydująca partia od początku układała się lepiej dla gospodyń, które prowadziły dwoma, trzema punktami (2:0 i 8:5). Bielszczanki goniły wynik (7:8), ale po autowym ataku Emilii Muchy było 10:7 dla Legionovii. Bielska przyjmująca szybko się jednak zrehabilitowała, a do remisu doprowadziła Magdalena Gryka, w pojedynkę blokując Mikołajewską. W najgorszym dla siebie momencie miejscowe popełniły dwa błędy. Jeszcze Monika Bociek starała się odmienić losy rywalizacji, ale kiwka Mikyskovej otarła się o blok i spadła tuż za niego, dzięki czemu była nie do obrony.

MVP: Emilia Mucha

Legionovia Legionowo – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3
(25:11, 23:25, 23:25, 25:22, 13:15)

Legionovia: Bączyńska (26), Bociek (23), Mikołajewska (15), Chojnacka (9), Alagierska (7), Grabka (2), Korabiec (libero) oraz Rasińska (2), Pacak, Wawrzyniak i Adamek
BKS: Mucha (22), Mikyskova (16), Pencova (9), Staniucha-Szczurek (4), Gryka (3), Trojan (1), Wojtowicz (libero) oraz Moskwa (10), Brzezińska (4), Skrzypkowska (1) i Handley