Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > OL: Atom zwycięski po tie-breaku

OL: Atom zwycięski po tie-breaku

fot. Katarzyna Antczak

Atom Trefl Sopot mógł zdobyć komplet oczek w starciu z ekipą Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, ale po dziesięciominutowej przerwie przyjezdne lepiej wytrzymały końcówki trzeciej i czwartej partii, doprowadzając do tie-breaka. Ostatecznie cenne dwa punkty na swoje konto dopisały zawodniczki z Trójmiasta.

Pojedynek w Trójmieście rozpoczął się od dobrych serwisów Mariny Cvetanović, dzięki niej Muszynianka wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Tak szybko, jak przyjezdne tę zaliczkę uzyskały, równie szybko ją straciły. Wszystko za sprawą Alicji Wójcik i Moniki Fedusio, które zachowały czujność na siatce, a także wykorzystywały kontry. Na dodatek Alicja Wójcik popisała się asem i zrobiło się… 5:3. Dwie skuteczne akcje Karoliny Goliat spowodowały, że był już remis i od tego momentu wydawało się, że gra się uspokoi. Nic bardziej mylnego, atakująca Atomu nie dawała się zatrzymać. Po jej mądrym wybiciu blok-aut o czas musiał prosić Ryszard Litwin (8:12). Wskazówki przekazane podopiecznym nie pomogły, bo zawodniczki z Sopotu dorzuciły jeszcze oczko blokiem, a kolejną kontrę wykorzystała Karolina Goliat (15:8). W polu serwisowym szalała Beata Mielczarek i przewaga miejscowych powiększyła się do ośmiu oczek. Wystarczyło to, by w pełni kontrolować premierową odsłonę, a zamknęła ją Karolina Goliat (25:19).Po zmianie stron inicjatywę przejęła Muszynianka, która zmusiła do błędu rywalki. A po asowej zagrywce Mai Savić szybko zrobiło się 6:1, dlatego Piotr Olenderek uznał, że to odpowiedni moment, by spróbować wybić przyjezdne z rytmu. Jego podopieczne systematycznie niwelowały straty, lepiej radziły sobie w kontrataku. Dodatkowo zawodniczki z województwa małopolskiego myliły się już w pierwszej akcji, dlatego nic dziwnego, że ich przewaga stopniała do dwóch punktów (6:8). Ciężar gry przejęła Marina Cvetanović, ale po bloku na Alicji Wójcik zrobiło się 13:14. Zawodniczka ta przeżywała słabszy fragment, bowiem kilka akcji później nie zmieściła się w boisku (15:20). Nie ma jednak takiej straty, której nie da się odrobić – Maja Savić dwukrotnie pomyliła się na środku, ważny atak skończyła Karolina Goliat. Po chwili jeszcze asem serwisowym popisała się Natalia Gajewska, a gdy w piłkę czysto nie trafiła Magdalena Warzyniak, było… 21:20. Takiego pościgu Atom już nie mógł zmarnować i triumfował 26:24.

Set numer trzy miał dość podobny przebieg, prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie, chociaż inicjatywa minimalnie leżała po stronie Muszynianki. To ekipa z Sopotu musiała wciąż gonić wynik. Maja Savić i Marina Cvetanović robiły wszystko, by ich zespół przedłużył swój pobyt w Trójmieście. Wszystko było możliwe dzięki poprawieniu skuteczności nie tylko w pierwszej akcji, ale i w kontrze (19:15). Gdy już wydawało się, że przyjezdne pewnie triumfują w tej części meczu, ich rywalki doprowadziły do wyrównania. Walka trwała do samego końca, ale po zablokowaniu Moniki Fedusio było 27:25.

Podopieczne Piotra Olenderka były na dobrej drodze, by zrehabilitować się swoim kibiców za porażkę w poprzedniej partii, bowiem już na początku wypracowały sobie kilka oczek przewagi. Znów nie do zatrzymania była Karolina Goliat, a zawodniczki z Muszyny straciły swoje dotychczasowe argumenty. Popełniały błąd za błędem, dlatego nic dziwnego, że było 11:6. Po wykorzystaniu piłki przechodzącej przez Małgorzatę Skorupę o czas poprosił Ryszard Litwin (15:9). Tym razem Natasa Cikiriz wzięła sprawy w swoje ręce i gra się wyrównała. Znów końcówka była zacięta i ponownie zakończył ją blok, tym razem na Beacie Mielczarek (27:25).

Monika Fedusio i Karolina Goliat jeszcze się zmobilizowały, żeby Atom mógł dopisać na swoje konto cenne dwa oczka. Atakująca nie tylko zdobywała punkty po otrzymaniu piłki od rozgrywającej, ale również dobrze radziła sobie w bloku (9:4). Mecz zakończył się autowym zbiciem Muszyny w kontrze (15:9).

MVP: Karolina Goliat

Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2
(25:19, 26:24, 25:27, 25:27, 15:9)

Składy zespołów:
Atom: Goliat (21), Fedusio (17), Mielczarek (15), Wójcik (11), Skorupa (7),  Gajewska (5), Kulig (libero) oraz Łukasik J. (2), Łukasik M., Damaske, Mras i Bodasińska (libero)
Muszynianka: Cvetanović (16), Sosnowska (14), Wawrzyniak (11), Savić (10), Wójcik (9), Wilk (1), Medyńska (libero) oraz Cikiriz (13), Sredić (5), Pasznik (2) i Szabó

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved