Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kiedy i czy w ogóle wróci Paweł Zagumny?

Kiedy i czy w ogóle wróci Paweł Zagumny?

fot. Katarzyna Antczak

Onico AZS Politechnika Warszawska już dłuższy czas musi radzić sobie z jednym tylko rozgrywającym, zaledwie 20-letnim Janem Firlejem. Wielokrotny reprezentant Polski boryka się z dolegliwościami odcinka lędźwiowego kręgosłupa. 39-letni rozgrywający poddawany jest obecnie rehabilitacji. Czy zobaczymy go jeszcze na boisku?

Absencja Pawła Zagumnego trwa już kilka miesięcy, najpierw naderwał on więzadła poboczne w kolanie. Po wyleczeniu urazu wrócił do gry, ale szybko odezwały się problemy z kręgosłupem. – Prawda jest taka, że do tej pory od ponad dwóch miesięcy Paweł nie zrobił żadnego treningu w pełnym wymiarze. Towarzyszy nam, ale dopiero kiedy zacznie trenować, to będzie można więcej powiedzieć – tłumaczy trener Jakub Bednaruk.

W klubie jednak ciągle jest wiara, że Guma będzie jeszcze w stanie pomóc zespołowi. Onico AZS Politechnika nie zamierza skorzystać z transferu medycznego. – Rozważaliśmy tę opcję, ale z drugiej strony mieliśmy zapewnienia naszego lekarza klubowego, który podkreśla, że Paweł wróci do treningów. Codziennie rozmawiam z Gumą i na niego liczę. Lekarz mówi, że wszystko idzie ku dobremu i w przyszłym tygodniu Paweł ma rozpocząć pracę z zespołem – mówi prezes klubu, Jolanta Dolecka. Pod nieobecność ikony polskiej siatkówki rolę pierwszego rozgrywającego i kapitana przejął młody Jan Firlej.20-latek został nagle rzucony na głęboką wodę. – Chciałbym dać trochę oddechu temu biednemu Jankowi, bo potrzebuje tego, ale nie mam jak. Może w ostatnim meczu z Lotosem Treflem Gdańsk było widać, że trochę przeholowałem z jego obciążeniami treningowymi. Z drugiej strony chcemy cały czas poprawiać pewne elementy i jest progres. Raz zagra rewelacyjny mecz, a raz słaby, ale spokojnie, on ma dopiero 20 lat – podkreśla Bednaruk. – Jeśli Paweł wróci, to bardziej chodzi o to, by w kryzysowej sytuacji mógł zmienić Janka – podkreśla prezes Dolecka.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved