Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ofelia Malinov: Belgijki są zespołem z pazurem

Ofelia Malinov: Belgijki są zespołem z pazurem

W drugim niedzielnym meczu w łódzkiej Atlas Arenie Włoszki zmierzyły się z Ukrainkami. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego były zdecydowanymi faworytkami w tym spotkaniu i nie zawiodły oczekiwań swoich kibiców. Bez większych problemów zwyciężyły w tym starciu 3:0. – Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, ponieważ było ono ważne w kontekście utrzymania rytmu meczowego i wchodzenia na wyższym poziom – stwierdziła rozgrywająca reprezentacji Włoch, Ofelia Malinov.

Niedzielne stracie tych dwóch drużyn, przynajmniej początkowo, nie zapowiadało się na jednostronne widowisko. Początek premierowej oraz drugiej partii miał w miarę wyrównany przebieg. Później jednak zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego przejmowały kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i w konsekwencji zwyciężyły w pierwszych dwóch setach odpowiednio 25:16 i 25:18. – Bardzo dobrze poradziłyśmy sobie z utrzymaniem koncentracji na wysokim poziomie. Nie straciłyśmy uwagi i cały czas napierałyśmy na przeciwniczki. Miałyśmy kilka momentów słabszej gry, ale bardzo szybko wróciłyśmy do swojego poziomu – przyznała rozgrywająca.

W trzeciej odsłonie spotkania już od samego początku podopieczne Davide Mazzantiego narzuciły rywalkom swój styl gry, wygrały tę partię 25:10 i odniosły na tym turnieju swoje drugie zwycięstwo bez straty seta. Na inaugurację turnieju zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego pokonały Portugalki. – Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, ponieważ było ono ważne w kontekście utrzymania rytmu meczowego i wchodzenia na wyższym poziom. Utrudniałyśmy grę rywalek swoim serwisem. Wykorzystywałyśmy wszystkie piłki przebijane na naszą stronę. Spisałyśmy się także dobrze w ofensywie, grałyśmy szybko i rywalki na tym cierpiały. Jesteśmy zadowolone, że udało nam się odnieść zwycięstwo bez straty seta – powiedziała Ofelia Malinov.

Pierwsze dwa mecze były dla Włoszek tylko przetarciem przez najważniejszymi spotkaniami w grupie. Podopieczne Davide Mazzantiego czekają jeszcze mecze z Belgijkami, Polkami i Słowenkami. – Według mnie ten terminarz jest dla nas dobry, ponieważ mamy coraz trudniejszych przeciwników w miarę trwania w mistrzostw Europy. To daje nam możliwość dobrego wejścia w turniej i stopniowego zwiększania poziomu swojej gry wraz z kolejnymi meczami. Możemy się przygotować dobrze na starcie z Polkami – odpowiedziała siatkarka. Następny mecz Włoszki rozegrają już w poniedziałek, a po drugiej stronie siatki staną zawodniczki z Beneluksu. – Belgijki są zespołem z pazurem, to silna ekipa. Nie możemy ich zlekceważyć i musimy zagrać na swoim najlepszym poziomie. Z tą drużyną walczyłyśmy już podczas kwalifikacji do igrzysk w Tokio. Musimy zaprezentować się dobrze, żeby odnieść zwycięstwo – dodała Ofelia Malinov.