Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Odwołane sparingi Bułgarów z Iranem, Rosja grała z Australią

Odwołane sparingi Bułgarów z Iranem, Rosja grała z Australią

fot. fivb-org

Za nami już interkontynentalne turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich siatkarek, a już od piątku do walki o bilety do Tokio staną panowie. Zespoły intensywnie przygotowują się do swoich turniejów grając chociażby sparingi. Bułgaria, miała grać z Iranem, ale ostatecznie mecz te nie doszły do skutku. Rosja zaś zmierzyła się z Australią i dwa razy okazała się lepsza.

Sparingi Iranu i Bułgarii, które miały się odbyć 2 i 3 sierpnia w Warnie były potwierdzone już w kwietniu. Ostatecznie Persowie w ostatniej chwili odwołali przyjazd tłumacząc się problemami administracyjnymi z zawodnikami, tłumaczono się także koniecznością dalszych treningów i wyleczenia graczy z problemami zdrowotnymi. Po tych zaskakujących informacjach w Bułgarii szukano nowego sparingpartnera, ale wiązało się to z koniecznością wyjazdu zagranicznego. Ostatecznie Silvano Prandi zdecydował, że lepiej zostać w Warnie i trenować na własnych obiektach. Iran zagra kwalifikacje olimpijskie w Sankt Petersburgu z Rosją, Kubą i Meksykiem. Bułgaria w Warnie zmierzy się z Portoryko, Brazylią i Egiptem.Doszły za to do skutku test-mecze Rosjan z Australią. Zespoły spotkały się w sobotę i w niedzielę w Sankt Petersburgu. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo nie oddali swoim rywalom nawet jednego seta.  Oba sparingi trwały po cztery sety.

W sobotę triumfatorzy Ligi Narodów byli lepsi pod każdym względem. Rosja przeważała w ataku notując 47% skuteczności przy 37% Australii. Sborna  świetnie zagrywała (12:3 w asach serwisowych). W bloku było 11:6 na korzyść Rosjan. Po 13 razy dla Sbornej punktowali Wiktor Poletajew i Maksim Michajłow. Ten pierwszy aż 6 punktów zdobył zagrywką. 12 oczek na konto swojej ekipy zapisał także Dimitrij Muserski. Drugi mecz miał podobny przebieg. Australia jedynie w drugim secie postawiła się Rosji. Sborna przeważała, jeżeli chodzi o skuteczność ataku (57% przy 44 % rywali), zagrywkę 8:3 w asach serwisowych i przede wszystkim w bloku (17:3).  Najwięcej dla Rosjan punktowali Jegor Kliuka (11 razy) i Maksim Michajłow (10). Australia o bilet do Tokio powalczy w Italii z Serbią, Kamerunem i zespołem gospodarzy.

Rosja – Australia 4:0
(25:20, 25:22, 25:13, 25:20)

Rosja – Australia 4:0
(25:16, 25:23, 25:20, 25:16)

źródło: inf. własna, volleyball.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved