Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Odwołane mecze we Włoszech z powodu zagrożenia epidemią

Odwołane mecze we Włoszech z powodu zagrożenia epidemią

fot. Aleksandra Twardowska

Epidemia koronawirusa dotarła do Europy i ma swój wpływ na rozgrywki we Włoszech. W regionie Veneto odwołano w ten weekend spotkania niższych lig i zaapelowano o odwołanie meczów Serie A. Powodem jest pierwsza śmiertelna ofiara wirusa w tej części kraju i zagrożenie epidemiologiczne.

W Padwie na północy Włoch zmarł zarażony koronawirusem 78-latek – poinformował włoski minister zdrowia Roberto Speranza. Mężczyzna został przyjęty do szpitala dwa tygodnie temu. Był jedną z dwóch zarażonych osób w regionie Veneto. Włoska agencja Ansa informuje, że w sobotę na koronawirusa zmarła też mieszkanka Mediolanu.W miasteczku, z którego pochodził mężczyzna zamknięto szkoły i sklepy. Zareagowały również miejscowe władze, które odwołały zaplanowane na ten weekend mecze Serii B mężczyzn i serii B2 kobiet. Spotkania, które miały się odbyć na terenie regionu Veneto i Padwy zostały przełożone, a ich nowe terminy mają być wkrótce ustalone.

Władze lokalne zaapelowały również do ligi zawodowej, by przełożyć spotkania Serie A. Włoska federacja pozostaje w stałym kontakcie z władzami, decyzje co do innych spotkań mogą zostać podjęte w najbliższych godzinach.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved