Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Odrodzenie żeńskiej klubowej siatkówki w Krakowie

Odrodzenie żeńskiej klubowej siatkówki w Krakowie

W nowym sezonie I ligi kobiet wystartuje nowa żeńska drużyna pod nazwą Proxima Kraków. Plany ma ambitne i od razu chce awansować do Orlen Ligi. Klub wykupił licencję od mysłowickiego zespołu, który dopadły poważne kłopoty finansowe.

Dzięki wybudowaniu ultranowoczesnej Tauron Areny Kraków dawna stolica Polski niejednokrotnie gościła najlepszych siatkarzy globu podczas takich imprez jak Final Four Ligi Mistrzów, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera czy zbliżający się turniej Final Six Ligi Światowej. Jednak w mieście pod Wawelem nie ma ligowej siatkówki z prawdziwego zdarzenia. Siatkarska Wisła, która 27 razy stawała na podium mistrzostw Polski, a sześć razy była najlepszym żeńskim zespołem w kraju, tułała się ostatnio po III lidze. W II lidze występuje męski zespół AGH Kraków. W poprzednim sezonie Kraków miał dwie drużyny w I lidze mężczyzn. Dobrze spisała się ekipa AGH, która awansowała do play-off. Tak dobrze nie poszło utytułowanemu w przeszłości Hutnikowi, który z powodu problemów finansowych musiał wycofać się z rozgrywek. I ligę poważnie traktuje jednak mało kto. Liczy się ta najwyższa klasa rozgrywkowa.

Nadzieję na renesans ligowej siatkówki pod Wawelem daje nowy zespół, który w sezonie 2016/2017 powalczy w I lidze – Proxima Kraków. Klub wykupił licencję na grę w I lidze od klubu z Mysłowic, który miał kłopoty finansowe. – Formalnie nie było możliwe, by zrealizować to w ramach TS-u Wisła. W kwestii rozgrywek seniorskich będziemy więc niezależnym klubem od Wisły – tłumaczy Agnieszka Woźniak, menedżerka drużyny.  – Trenerem zespołu został Zenon Matras, znany z pracy w Krakowie. Będą u nas występować zawodniczki z całej Polski. Skład drużyny oraz pełny sztab szkoleniowy zaczniemy przedstawiać w przyszłym tygodniu. Mecze będziemy grali w hali dawnego Hutnika na Suchych Stawach. Dla kibiców siatkówki szykuje się sporo widowisk sportowych, gdyż czekają nas rozgrywki zarówno ligowe, jak i te w Pucharze Polski – zdradza szczegóły Woźniak. TS Wisła ma teraz skupić się na szkoleniu młodych siatkarek.Proxima ma ambitne plany i już po sezonie gry chce opuścić I ligę. Celem klubu jest najwyższa klasa rozgrywkowa – Orlen Liga. – W najbliższym sezonie rozgrywki są już „otwarte” i najlepsza drużyna z I ligi spełniająca warunki regulaminowe zagra baraż z ostatnią drużyną z Orlen Ligi. Zwycięzca awansuje do siatkarskiej ekstraklasy. Dokładamy wszelkich starań w kwestii budżetu, organizacji i zespołu, by wywalczyć awans – podkreśla menedżerka. W składzie mają się znaleźć zawodniczki z doświadczeniem w Orlen Lidze, jak i z czołowych zespołów z I ligi.

źródło: inf. własna, sport.lovekrakow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved