Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jest odpowiedź na oświadczenie AZS-u Częstochowa

Jest odpowiedź na oświadczenie AZS-u Częstochowa

W piątek publikowaliśmy oświadczenie klubu AZS Częstochowa dotyczące rozwiązania kontraktu z klubem przez Aleksandra Maziarza. Teraz głos zabrali również agenci zawodnika. Pełną treść oświadczenia Jakuba i Mikołaja Michalaków prezentujemy poniżej.

 OŚWIADCZENIE
Dot. Oświadczenia Zarządu Klubu AZS Częstochowa S.S.A. z dnia 28/12/2018

Z uwagi na opublikowanie ww. oświadczenia oraz otwarte medialne ataki (Pan Piotr Łuka) na naszego klienta Aleksandra Maziarza jesteśmy zmuszeni poinformować opinię publiczną,Kibiców, PZPS oraz tytularnego sponsora o przebiegu zdarzeń ostatnich dni. Będzie to jedyne nasze oświadczenie, do którego jesteśmy jakoby zobligowani po reakcji Klubu w mediach.

Aleksander Maziarz w bieżącym sezonie był siatkarzem klubu KPS Stocznia Szczecin, który jak wszyscy wiemy nie poradził sobie z zebraniem funduszy na prowadzenie drużyny w całym sezonie 2018/2019. Efektem tego było otrzymanie przez naszego klienta jednej wypłaty! Pozostałą część należnego wynagrodzenia pozyskiwać będziemy na drodze formalnej i poczuwamy się do odpowiedzialności w tym temacie.

Od momentu uwolnienia Olka ze Szczecina wielokrotnie kontaktował się z nim Pan Damian Kalota (obecnie główny sponsor klubu AZS Tauron Częstochowa), który przedstawił Olkowi warunki na jakich chciałby go pozyskać, oraz dawał gwarancję wypłacalności umowy ze strony firmy Restauracja Primavera, którą to prowadzi wraz z małżonką. Olek zaakceptował warunki Klubu, a nasza agencja przygotowała umowę wstępną.
Data podpisania umowy to 15/12/2018 chociaż do formalnego podpisania dokumentu doszło dnia 18/12/2018.

Dwa dni później tj. 20/12/2018 zespół grał mecz w Kielcach przeciwko Buskowiance Kielce. Po tym spotkaniu Grzegorz Szymański poinformował w szatni całą drużynę, że otrzymał od Pana Damiana Kaloty informację o tym, że wycofuje się on ze sponsorowania Klubu i nie będzie się więcej w nim udzielał.

Dnia 21/12/2018 na popołudniowym treningu (Trener Łuka był nieobecny) pojawił się Pan Damian Kalota i poinformował zawodników, że daje im jeszcze jedną szansę i zaczeka ze swoją decyzją do 05/01/2019 tj. do meczu z BBTS. Jednocześnie przekazał informację, że jeśli jakikolwiek menedżer zawodnika skontaktuje się z nim i zapyta o płatności, to ten zawodnik nie otrzyma wypłaty do końca sezonu.

Olek otrzymał takie komunikaty będąc w klubie zaledwie 5 dni!!! Nauczony doświadczeniem i zaszantażowany przez głównego sponsora nie wyobrażał sobie pozostać w takim klubie, dlatego skorzystał z przysługującego mu prawa do odstąpienia od umowy. Jej warunki w tydzień zmieniły się nie do opisania, a dodatkowo kontrakt za klub podpisał Grzegorz Szymański (prokurent), czyli nie została zawarta prawomocnie, gdyż (zgodnie z KRS) AZS Częstochowa powinien być reprezentowany przez 2 osoby z Zarządu lub jedną wraz z Prokurentem. To spowodowało, że Olek miał wątpliwość czy Klub w ogóle będzie respektować tą umowę na wypadek wszystkich zapowiedzi Pana Damiana Kaloty.

Olek odstąpił od umowy dnia 25/12/2018, czyli 10 dni od daty jej zawarcia.

Przytaczane oświadczenie i osąd naszego klienta podpisał Prezes AZS Częstochowa Pan Kamil Filipski, z którym Olek nigdy się nie spotkał i nigdy nie rozmawiał.

W chwili obecnej Olek pozostaje w domu, nie ma klubu oraz ofert z innych klubów. Jego odstąpienie od realizacji umowy ma charakter prewencji przed zapowiadanymi kłopotami i komunikacją w klubie AZS Częstochowa.
Po odstąpieniu od umowy Olek przeprosił Trenera i cały zespół za tą sytuację, ale nie mógł ryzykować całego sezonu z jedną wypłatą z KPS Stocznia Szczecin. Wszyscy zawodnicy odpowiedzieli pełnym zrozumieniem jego zachowania. Trener nie zaakceptował tego faktu i skrytykował jego postępowanie. Każdy ma do tego prawo i każdy bierze odpowiedzialność za swoje czyny – tak samo, jak Klub powinien liczyć się z następstwami szantażu i straszenia zawodników. Umowy Zawodnik-Klub powinny być oparte na partnerstwie, a nie niewolnictwie.

Teraz pozostawiamy Kibicom, PZPS oraz Tauron Polska Energia S.A., do którego Zarządu prześlemy nasze oświadczenie, ocenę działań poszczególnych osób włącznie z Olkiem Maziarzem oraz nami jako jego agentami.

 

Jakub i Mikołaj Michalak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved