Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > O mistrzostwo Polski walczyły kluby amatorskie

O mistrzostwo Polski walczyły kluby amatorskie

fot. Tomasz Tadrała

W miniony weekend w hali sportowej MCSiR w Płońsku odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Płońska. Rozgrywana po raz drugi impreza przyciągnęła 31 zespołów z całego kraju. W turnieju wzięło udział 350 zawodników, rozegranych zostało 80 meczów. W sobotę trwały rozgrywki w grupach, w niedzielę odbyła się faza pucharowa mistrzostw.

Pomimo tego, iż turniej miał charakter amatorski, poziom sportowy był niesamowicie wysoki. Nie zabrakło wymian z najwyższej półki. Kibicie zgromadzeni w płońskiej hali byli świadkami długich wymian, potężnych ataków i efektownych obron.Jedną z atrakcji mistrzostw był konkurs „gwoździa”. Piłka, którą uderzali uczestnicy konkursu, niejednokrotnie spotykała się z sufitem płońskiej hali, przez co konkurs był bardzo efektowny. Najbardziej soczystego gwoździa „wbił” zawodnik Petardy Olsztyn – Mikołaj Rochna.

Po dwóch dniach siatkarskich zmagań mistrzem II Otwartych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich została drużyna KarLab Gdynia. Drugie miejsce przypadło ekipie iProArt Volleyball Głowno. Na najniższym stopniu podium ulokowała się drużyna SPS-u 4CV Garwolin. Wiadomo już, że III edycja Otwartych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2017 roku.

Po zakończeniu mistrzostw zostały przyznane nagrody indywidualne:
MVP – Paweł Szczepańczyk (iProArt Volleyball Głowno)
Najlepszy przyjmujący – Tomasz Rosmaniec (SPS 4CV Garwolin)
Najlepszy atakujący – Mateusz Zięba (KarLab Gdynia)
Najlepszy libero – Marcin Ozimek (SPS 4CV Garwolin)
Najlepszy środkowy – Mateusz Poreda (SPS 4CV Garwolin)
Najlepszy rozgrywający – Michał Włostowski (iProArt Volleyball Głowno)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved