Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > O co chodzi w AZS-ie Gliwice?

O co chodzi w AZS-ie Gliwice?

fot. Krzysztof Zaskórski

Niemal przed tygodniem pierwszoligowy zespół AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice na swojej stronie internetowej przedstawił skład na sezon 2016/2017. Okazało się jednak, że wśród 15 opublikowanych nazwisk dwie zawodniczki są już… siatkarkami innych zespołów. Co z resztą?

Rok temu AZS Politechniki Śląskiej Gliwice jako beniaminek zaskoczył wszystkich skompletowaniem aż 17-osobowej kadry na rozgrywki I ligi kobiet. Sezon gliwiczankom nie wyszedł, zajęły ostatnie miejsce w tabeli, jednak udało im się uniknąć degradacji. Wszystko dzięki wycofaniu się z rozgrywek przed sezonem zespołu z Jastrzębia-Zdroju i już w trakcie sezonu Zawiszy Sulechów.Tym razem AZS ogłosił 18 czerwca skład na kolejny sezon, w którym znalazło się 15 zawodniczek. Wśród nich są aż trzy libero i aż trzy rozgrywające. – Docelowa kadra będzie liczyć 16-17 zawodniczek. Jeszcze jedno miejsce jest do obsadzenia – mówi cytowany przez klubową stronę trener docent Krzysztof Czapla. – Przyjęliśmy trochę inną filozofię budowy zespołu. Nie robiliśmy naboru ani większych testów. Na podstawie wcześniejszych obserwacji wybraliśmy grupę zawodniczek, z którymi podjęliśmy rozmowy. Kierowaliśmy się tym, aby mieć na każdą pozycję jedną bardzo dobrą siatkarkę, ograną już na poziomie przynajmniej I ligi – dodawał trener pierwszoligowca.

Filozofia budowy zespołu nabrała zupełnie innego wymiaru, gdy okazało się, że nie wszystkie zawodniczki z 15-osobowej ogłoszonej kadry AZS-u wiedzą o tym, że… będą grały w Gliwicach. Co ciekawe, kilka dni później Joker Świecie ogłosił podpisanie umowy z Patrycją Grocholewską, a Nike Węgrów poinformowało, że nową zawodniczką tego zespołu będzie Joanna Prokop. Obie siatkarki były na liście przedstawionej przez AZS Gliwice. Obie twierdzą, że podpisały umowy, ale odpowiednio w Świeciu i Węgrowie.

Na jakiej podstawie więc został opublikowany skład AZS-u Politechniki Śląskiej? Czy jeszcze jakieś zawodniczki z tej listy dowiedziały się, że są siatkarkami AZS-u z internetu? To wszystko okaże się w najbliższej przyszłości. Na razie wiemy już, że więcej niż jedno miejsce pozostaje w kadrze pierwszoligowca niezagospodarowane.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved