Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Nysie powstała spółka akcyjna – jest nowy prezes

W Nysie powstała spółka akcyjna – jest nowy prezes

fot. lsk.plps.pl

– Cel nadrzędny jest jeden – awans do PlusLigi. Tu nie ma pośrednich środków. Musimy awansować w tym roku, jeśli tylko wszystko się uda, jeśli pech nas zostawi w spokoju – mówi Wiesław Kozieł, prezes spółki akcyjnej, którą miasto Nysa powołało, by pomóc nyskiej Stali w awansie do ekstraklasy.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Nysie burmistrz miasta Kordian Kolbiarz poinformował o powstaniu Stal Nysa spółka akcyjna. To jeden z wymogów gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Dokonaliśmy aktu powołania spółki miejskiej pod nazwą Stal Nysa SA. W spółce udziały mają Gmina Nysa (65%), Spółka Nyska Energetyka Cieplna i Agencja Rozwoju Nysy. Wymogiem formalnyM ku temu, aby grać w PlusLidze i starać się o awans, musi być formuła oparta o spółkę akcyjną, stąd też musieliśmy bardzo szybko doprowadzić do powstania tego typu tworu – spółki miejskiej w kooperacji ze spółkami komunalnymi – mówił burmistrz Nysy.Prezesem nowej spółki został Wiesław Kozieł, znany ze swojej pracy w Developresie Rzeszów, a ostatnio pełniący funkcję dyrektora ds. organizacyjnych w Stoczni Szczecin. – Ważnym celem będzie znalezienie sponsora, który znajdzie się w marketingowej nazwie drużyny, będziemy o to walczyć, jakieś rozmowy już prowadzę. Będziemy chcieli współpracę ze sponsorami oprzeć na profesjonalnym pakiecie sponsorskim, żeby wyglądało to jak w klubach PlusLigi. Odnośnie logotypu na strojach – znalazłem jak w lidze włoskiej 48 miejsc na strojach zawodników i mam zamiar je zapełnić – mówił prezes nowo powstałej spółki.

Chciałbym, żeby powstał pakiet Srebrna Drużyna, żeby ci wszyscy, którzy grali, byli idolami, sprawiali wielką radość, mieli swoje miejsce na płycie boiska. Program partnerstwa regionalnego będzie polegał na tym, że partnerem każdego meczu byłaby gmina, powiat z województwa opolskiego – przyznał Wiesław Kozieł. – Cel nadrzędny jest jeden – awans do PlusLigi. Tu nie ma pośrednich środków. Musimy awansować w tym roku, jeśli tylko wszystko się uda, jeśli pech nas zostawi w spokoju – dodał Kozieł.

źródło: ilovenysa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved