Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowy zespół Orlen Ligi przedstawił rozgrywające

Nowy zespół Orlen Ligi przedstawił rozgrywające

fot. Sport365

Stopniowo z Krakowa napływają oficjalne informacje dotyczące składu zespołu na pierwszy sezon w Orlen Lidze. Trefl Proxima Kraków na rozegraniu postawił na dotychczasową rozgrywającą Proximy – Adriannę Budzoń oraz Węgierkę – Zsuzsannę Tálas.

Pierwszą zawodniczką, którą przedstawił krakowski zespół, była Adrianna Budzoń. Siatkarka prowadziła grę pierwszoligowej Proximy Kraków, a teraz będzie odpowiadała za rozegranie Trefla Proximy w kobiecej ekstraklasie. – Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będziemy występować w Orlen Lidze – przyznała zawodniczka. Adrianna Budzoń jest wychowanką Stali Mielec. Do tej pory grała między innymi w Developresie Rzeszów i Wiśle Kraków. W sezonie 2015/2016 wraz z WTS-em Solną Wieliczka awansowała do I ligi siatkarek.Druga rozgrywająca to zupełnie nowa twarz w Orlen Lidze. Trefl Proxima Kraków pozyskał bowiem węgierską siatkarkę Zsuzsannę Tálas. Dwudziestoczterolatka jest reprezentantką swojego kraju. W klubowej siatkówce była jedynie reprezentantką zespołu z Budapesztu. W minionym sezonie wraz z Linamar Békéscsabai RSE została mistrzynią Węgier. Rozgrywająca wraz z reprezentacją Węgier obecnie przygotowuje się do tegorocznych mistrzostw Europy, które na przełomie września i października rozegrane zostaną w Gruzji i Azerbejdżanie. Węgierki będą grupowymi rywalkami Polek. Poza biało-czerwonymi zespół Tálas w grupie A zagra również z Niemkami i Azerkami. Ze względu na udział w tym turnieju rozgrywająca dołączy do Trefla Proximy Kraków znacznie później. – Już nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu klubowego i mam nadzieję, że kibice przyjdą i będą nas wspierać podczas spotkań – stwierdziła węgierska rozgrywająca.

Przed rozpoczęciem ogłaszania składu podano informacje dotyczące sztabu szkoleniowego krakowskiej drużyny. Trenerem Trefla Proximy Kraków został Alessandro Chiappini, który przejął pierwszoligowca z Krakowa w trakcie sezonu. Jego asystentem pozostanie Filip Brzeziński. Statystykiem krakowskiego zespołu został Fabio Gabban. Za przygotowanie motoryczne odpowiadać będzie Przemysław Gaszyński. Marek Mroczek zajmie się indywidualnym przygotowaniem motorycznym. Fizjoterapeutką krakowianek została Dominika Bogaczyk, a skład sztabu szkoleniowego uzupełnił Mateusz Czerwiński.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved