Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy zawodnik w Łuczniczce Bydgoszcz

Nowy zawodnik w Łuczniczce Bydgoszcz

Po dwóch latach przerwy do drużyny Łuczniczki powraca wychowanek bydgoszczan – Bartosz Filipiak. Zagra na pozycji atakującego. – Wracam do Bydgoszczy po dwóch latach spędzonych w Wałbrzychu. W I lidze miałem szansę na częstsze występy, co pozwoliło mi się rozwinąć i złapać dużo doświadczenia – mówi nowy zawodnik Łuczniczki.

Bartosz Filipiak do naszego zespołu wraca po dwóch latach gry w Victorii Wałbrzych. W debiutanckim sezonie w I lidze atakujący szybko wyrósł na mocne ogniwo swojego zespołu, a wałbrzyszanie sięgnęli wówczas po złote medale I ligi. Ubiegły rok był dla Victorii mniej owocny, bowiem drużyna sezon zakończyła na 10. pozycji. Bartek indywidualnie zaliczył jednak udany sezon, znacznie lepszy od debiutanckiego.Wracam do Bydgoszczy po dwóch latach spędzonych w Wałbrzychu. W I lidze miałem szansę na częstsze występy, co pozwoliło mi się rozwinąć i złapać dużo doświadczenia. Cieszę się, że mogę wejść o poziom wyżej. W następnym sezonie zrobię wszystko, żeby zespół miał jak najwięcej korzyści z mojej gry – mówi Bartosz Filipiak.

Atakujący jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz, w którym stawiał pierwsze siatkarskie kroki. Z Chemikiem dwukrotnie zdobywał brązowy medal mistrzostw Polski kadetów oraz stanął na drugim stopniu podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przez trzy lata był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, a jego postawa zaowocowała powołaniami do reprezentacji Polski kadetów i juniorów. W sezonie 2013/2014 dołączył do bydgoskiej drużyny, jednak zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi przed sezonem 2016/2017

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved