Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy trener przygotowania fizycznego w Onico

Nowy trener przygotowania fizycznego w Onico

fot. Tomasz Tadrała

Do sztabu szkoleniowego Onico Warszawa dołączył kolejny trener. O przygotowanie fizyczne stołecznych siatkarzy do sezonu 2017/2018 zadba Michał Adamczewski.

Zdecydowałem się odpowiedzieć na propozycję Pawła Zagumnego i podjąłem wyzwanie. Chciałem pracować ze Stéphane’em Antigą i siatkarzami, których zakontraktowało ONICO Warszawa – powiedział Michał Adamczewski po podpisaniu umowy. – Siatkówka jest mi bliska. Pracowałem w Cuprum Lubin i w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, a co się z tym wiąże – z reprezentacjami Polski roczników 1995 i 1997. W Warszawie spotkam więc kilku starych znajomych – uśmiechnął się.Michał Adamczewski jako trener przygotowania fizycznego będzie w ONICO Warszawa prawą ręką Stéphane’a Antigi. – Moja praca polega na szukaniu szczegółów. Pomagam pierwszemu trenerowi zoptymalizować zajęcia siatkarskie. Przygotowuję zawodników – odpowiadam za ich trening siłowy i sensomotoryczny. No i dbam o zdrowie siatkarzy – wyjaśnił. – Zajęcia ze mną mają zabezpieczyć ich przed kontuzjami. Największym sukcesem trenera przygotowania fizycznego nie są medale czy puchary, a fakt, że zawodnicy kończą sezon bez żadnych urazów – dodał.

Michał Adamczewski ze sportem związany jest od wielu lat. Zanim parafował kontrakt z ONICO Warszawa, pracował m.in. w Miedzi Legnica, Koronie Kielce i Lechii Gdańsk. Pomagał także zapaśnikom i lekkoatletom. Sam zaś uprawiał… rugby. W 2008 roku wywalczył wicemistrzostwo Polski w tej dyscyplinie. Po kontuzji kolana zawiesił buty na kołku i zajął się przygotowaniem fizycznym.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved