Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy środkowy w Kielcach

Nowy środkowy w Kielcach

Bardzo długo nie wiadomo było, w jakim składzie do rozgrywek PlusLigi przystąpi zespół z Kielc. Chociaż wciąż nie wiadomo, pod jaką nazwą zagra świętokrzyska drużyna, jej skład jest niemal skompletowany. Do trenujących już zawodników dołączył nowy środkowy – Maksim Morozow.

W środę 2 sierpnia kielczanie przystąpili do przedsezonowych przygotowań. Oficjalna nazwa ekipy prowadzonej przez nowego szkoleniowca – Wojciecha Serafina zostanie przedstawiona najprawdopodobniej w połowie sierpnia. Znane są już za to najbliższe plany kieleckiego zespołu. – Pierwszy miesiąc przygotowujemy się w Kielcach w Hali Legionów. Pierwszą serię sparingów zaczynamy na początku września. Jeszcze nie wszystkie są potwierdzone, ale prawdopodobnie zaczniemy z ZAKSĄ 1-2 września, później 9 jedziemy na turniej do Suwałk. Później, jak się nie mylę, 14-16 września jest turniej w Radomiu, a ostatni weekend przed ligą mamy wolne – nakreślił najbliższe plany zespołu nowy szkoleniowiec.Wojciech Serafin będzie miał do dyspozycji znacznie przebudowany skład w porównaniu do zeszłego sezonu. Na pierwszym treningu było siedmiu nowych zawodników: Łukasz Łapszyński, Jakub Szymański, Przemysław Stępień, Mateusz Czunkiewicz, Grzegorz Duluk, Piotr Adamski i Mariusz Schamlewski. – Nie ukrywam, że moim priorytetem był powrót do PlusLigi i udało mi się to. Dostałem konkretną ofertę z Kielc i z niej skorzystałem – przyznał środkowy Mariusz Schamlewski, który do Kielc przyszedł z Victorii PWSZ Wałbrzych. – Chciałbym jak najwięcej grać i nauczyć się. Chciałbym, aby gra moja oraz drużyny sprawiała przyjemność publiczności – dodał środkowy.

Z zeszłorocznego zespołu pozostali Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Aleksiej Nałobin, Szymon Bieniek oraz Michał Superlak. Już podczas pierwszego treningu mówiło się, że do drużyny dołączy jeszcze kilku zawodników. Za pośrednictwem mediów społecznościowych kielecki klub poinformował, że kolejnym nowym siatkarzem w ich szeregach został środkowy Maksim Morozow. Dwudziestoośmiolatek pochodzi z Białorusi i gra w reprezentacji swojego kraju. Przed przyjściem do PlusLigi zawodnik walczył w rosyjskiej Superlidze.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved