Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Nowy środkowy w Astrze Nowa Sól

Nowy środkowy w Astrze Nowa Sól

fot. Gwardia Wrocław

Już pod koniec maja informowaliśmy, że do drugoligowej Astry Nowa Sól dołączyli Mateusz Nożewski oraz Piotr Trzeciak. Teraz prezes klubu poinformował, że do zespołu dołączył również środkowy – Fryderyk Polus. – Zmiany mogą być, jeśli pojawi się zawodnik na pozycji przyjmującego, ale musiałby być to bardzo dobry zawodnik, który przyszedłby to klubu na naszych warunkach – mówił w rozmowie z Radio Zachód prezes Zdzisław Rola.

22-letni Piotr Trzeciak ostatnio był zawodnikiem SPS-u Chrobry Głogów. Starszy zaś od niego o sześć lat środkowy Mateusz Nożewski przychodzi do Astry Nowa Sól z pierwszoligowej Stali Nysa. Mają oni stanowić o sile nowosolskiego zespołu w nadchodzących rozgrywkach. – Mateusz Nożewski grał w zespole I ligi – Stali Nysa. On właściwie jest prawie stąd, spod Zielonej Góry. Postanowił wrócić i zagrać w klubie, który rokuje rozwojowe nadzieje i zdecydował się na Astrę. Drugi zawodnik to Piotr Trzciak, który występował w Chrobrym Głogów. Atakujący będzie znacznym wzmocnieniem. Nasz ostatni nabytek jest z AZS-u Zielona Góra. Fryderyk Polus to środkowy i wiadomo, że zawodnika na tej pozycji musieliśmy szukać – podsumował prezes Astry Nowa Sól, Zdzisław Rola.



Wiadomo również, że nadal zespół na drugoligowych parkietach prowadzić będzie ten sam duet trenerski. – Sztab szkoleniowy pozostaje bez zmian. Pierwszym trenerem będzie Przemysław Jeton, drugim Aleksander Karimow – potwierdził Zdzisław Rola.

Czy klub z Nowej Soli szykuje jeszcze jakieś zmiany przed nadchodzącym sezonem? – Zmiany mogą być, jeśli pojawi się zawodnik na pozycji przyjmującego, ale musiałby być to bardzo dobry zawodnik, który przyszedłby to klubu na naszych warunkach. Wtedy mówilibyśmy o składzie bardzo perspektywicznym, który chcielibyśmy utrzymać na dłużej niż jeden sezon – zapowiedział prezes Astry Nowa Sól.

źródło: opr. własne, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved