Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nowy skład Silesii Volley, w nim córka Świderskiego

Nowy skład Silesii Volley, w nim córka Świderskiego

fot. silesiavolley.pl

Po zakończeniu minionego sezonu na bardzo dobrym czwartym miejscu w II lidze zespół Silesii Volley MSK Mysłowice został bardzo mocno przebudowany. Na kolejny rok w drużynie zostały cztery zawodniczki oraz trener Alan Polok. Na pozostanie w Mysłowicach zdecydowały się Angelika Wardęga, Weronika Zawadzka, Justyna Kubica oraz Wioletta Świerkosz.

W nadchodzącym sezonie za przyjęcie będzie odpowiedzialna wspomniana wcześniej Angelika Wardęga, dla której to będzie już piąty rok w barwach Silesii Volley. W swoim sportowym dorobku Angelika ma występy na parkietach pierwszoligowych, a przez ostatnie lata pełniła funkcję kapitana zespołu. Drugą przyjmującą w zespole będzie Monika Warczygłowa, która swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w PTPS-ie Piła, a ostatni sezon spędziła w Częstochowiance, awansując z nią do turnieju półfinałowego. Sandra Kubacka (wychowanka Spartakusa Zabrze) również będzie odpowiedzialna za przyjęcie zagrywki. Zawodniczka ostatnie lata grała w barwach drugoligowej Polonii Łaziska Górne. Najmłodszą przyjmującą będzie Maja Świderska, w poprzednim roku broniąca barw juniorskiego zespołu BKS-u Bielsko-Biała. Dla Majki będzie to pierwszy sezon na parkietach drugoligowych, być może niedługo pójdzie w ślady swojego ojca, Sebastiana Świderskiego.Na pozycji rozgrywającej zobaczymy Justynę Kubicę, dla której to będzie drugi sezon w Silesii Volley, a wcześniej zawodniczkę pierwszoligowego AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Na rozegraniu Justynie towarzyszyć będzie pochodząca z Częstochowy Michalina Fujarska. Ostatnio Michalina występowała w drugoligowym KS-ie Częstochowiance. W ataku mysłowickiego zespołu zobaczymy Wiolettę Świerkosz, dla której będzie to drugi sezon w Silesii. Niedługo powinno być wiadomo, kto będzie drugą atakującą zespołu.

Jeśli chodzi o pozycję libero, to na niej kibice będą oglądać dobrze im znaną wychowankę Silesii Volley Weronikę Zawadzką. Weronika w swoim dorobku sportowym ma mistrzostwo Polski w minisiatkówce dziewcząt szkół podstawowych oraz  srebrny medal mistrzostw Polski juniorek.

Na środku siatki zobaczymy trzy nowe zawodniczki. Pierwszą z nich będzie Patrycja Rygalik, ostatnio występująca we wspomnianej Częstochowiance. Drugą środkową jest pochodząca z okolic Bielska-Białej Klaudia Tysler. Swoje pierwsze kroki Klaudia stawiała w BKS-ie, z którego przeniosła się do młodzieżowych drużyn MKS-u Dąbrowa Górnicza. Swój debiut w seniorskim zespole miała w drugoligowym MCKiS-ie Jaworzno. Ostatnią ze środkowych będzie młodziutka Martyna Sędłak. Martyna jest kolejną wychowanką Silesii Volley Mysłowice.

Jako ostatnia do zespołu dołączyła Monika Mikołajczyk. Monika jest wychowanką UKS-u Culmenu Chełmno. Poprzedni sezon spędziła w zespole z Włocławka, z którym to awansowała do turnieju finałowego II ligi kobiet. Zawodniczki rozpoczną przygotowania do sezonu w połowie sierpnia. Pierwszą okazją do zobaczenia nowego zespołu Silesii Volley MSK Mysłowice będzie turniej towarzyski, który odbędzie się 16 września w hali MOSiR w Mysłowicach.

źródło: silesiavolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved