Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowy rozgrywający w Buskowiance Kielce

Nowy rozgrywający w Buskowiance Kielce

Dominik Mreńca dołączył do pierwszoligowej Buskowianki Kielce. Rozgrywający zastąpił Marcina Karakułę, który zdecydował się przejść do Chemika Bydgoszcz. Siatkarz będzie zmiennikiem kapitana świętokrzyskiej ekipy, Piotra Adamskiego.

W połowie stycznia drugi rozgrywający Buskowianki Kielce – Marcin Karakuła zdecydował się na zmianę barw klubowych. Siatkarz przeniósł się do plusligowego Chemika Bydgoszcz, w którym w tamtym czasie kontuzjowanych było obu rozgrywających. Od tego czasu trener kieleckiego pierwszoligowca miał do dyspozycji tylko jednego rozgrywającego – Piotra Adamskiego.Klub z Kielc zdecydował się pozyskać zmiennika dla kapitana Buskowianki. Do drużyny dołączył osiemnastoletni rozgrywający, Dominik Mreńca. Młody zawodnik swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w UMKS-ie Kęczaninie Kęty, pod okiem trenera Macieja Gruszki. Następnie grał w Skórzani Skarżysko/SMS Kielce. Sezon 2018/2019 rozgrywający rozpoczął w drużynie UKS-u SMS Wybicki Kielce, gdzie trenerem jest Grzegorz Kowalczyk, libero pierwszoligowca z Kielc.

 

Obecnie Buskowianka Kielce znajduje się na 11. miejscu. Podopieczni trenera Grabdy nie są jeszcze pewni uniknięcia gry w fazie play-out. Ścisk w dolnej części tabeli jest jednak tak duży, że do ósmego MCKiS-u Jaworzno kielczanie tracą jedynie cztery punkty, więc wciąż mają szansę na awans do play-off. Już w sobotę siatkarzy Buskowianki Kielce czeka bardzo ważny pojedynek. Zespół prowadzony przez Mateusza Grabdę zagra w Siedlcach z KPS-em. Po 21 meczach siedlczanie mają trzy oczka więcej na swoim koncie niż ich najbliżsi rywale.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved