Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Nowy przyjmujący wrocławskiej Gwardii

fot. lentopalloliitto.fi

Fiński przyjmujący Peetu Mäkinen zostanie zawodnikiem wrocławskiej Gwardii. Nowy nabytek pierwszoligowca ma 24 lata i 200 centymetrów wzrostu. Obecny sezon zaczął w czeskim klubie Příbram, skąd przeniesie się do Wrocławia, by wzmocnić zespół Gwardii.

KFC Gwardia Wrocław zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli I ligi mężczyzn. Jak widać działacze wrocławskiego klubu chcą, by zespół odegrał ważną rolę w play-off i w ostatnich dniach okienka transferowego postanowili wzmocnić drużynę.Do Gwardii dołączy 24-letni fiński przyjmujący Peetu Mäkinen, który liczy sobie 200 centymetrów wzrostu. Fina grał do tej pory w klubach w swojej ojczyźnie – Team Lakkapää i VaLePa Sastamala, ale przed tym sezonem wyjechał do czeskiej ekstraklasy i został zawodnikiem VK Příbram. W Czechach wiodło mu się różnie i zazwyczaj wchodził do gry z ławki rezerwowych, a ostatnio nie dostawał szans na pokazanie się na boisku. Nic więc dziwnego, że chciał zmienić klub, co wykorzystali działacze Gwardii.

Wrocławianie w najbliższą sobotę zmierzą się w hicie kolejki z nyską Stalą. Nie wiadomo jeszcze, czy Fin będzie w tym meczu już do dyspozycji trenera Krzysztofa Janczaka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved