Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowy przyjmujący w AZS-ie Częstochowa

Nowy przyjmujący w AZS-ie Częstochowa

fot. Gwardia Wrocław

Do rozpoczęcia rozgrywek I ligi mężczyzn pozostały dwa tygodnie. AZS Częstochowa wciąż nie skompletował składu. Z mistrzem zaplecza PlusLigi w ostatnim czasie kontrakt podpisał przyjmujący Patryk Walczak. Siatkarz miniony sezon spędził w drugoligowej Stali Grudziądz.

AZS Częstochowa po uzyskaniu porozumienia z miastem zaczął informować o kolejnych podpisanych kontraktach. Włodarze częstochowskiego klubu potwierdzili pozyskanie rozgrywającego Chono Penczewa, atakującego Krzysztofa Rykały i środkowego Aleksandara Nedeljkovicia. Wcześniej klub poinformował o pozyskaniu Dawida Murka, a z mistrzowskiego zespołu pozostali przyjmujący Sławomir Stolc i Hubert Mańko oraz libero Piotr Macheta.Najnowszym ogłoszonym przez klub zawodnikiem jest Patryk Walczak. Zawodnik urodził się 23 marca 1996 roku. Siatkarz gra na pozycji przyjmującego i wystąpił już w sparingu przeciwko Exact Systems Norwidowi Częstochowa, w którym AZS-owi nie udało się ugrać seta. Przyjmujący ostatni sezon spędził w drugoligowej Stali Grudziądz. Drużyna z Grudziądza rywalizowała w grupie I, zajęła w niej czwarte miejsce. Wcześniej zawodnik reprezentował barwy Energii Ostrołęka, francuskiego Al Caudry Volley czy SMS-u Jokera Piła.

Z AZS-em Częstochowa trenują również rozgrywający Rafał Prokopczuk z MOS-u Wola Warszawa oraz atakujący Mateusz Piotrowski, który ostatni sezon spędził w Stali Nysa. Obaj zawodnicy, podobnie jak Walczak, wystąpili w sparingu przeciw Norwidowi. Nowym siatkarzem, który ćwiczy pod okiem Sinana Tanika, jest libero Jakub Bik. Pojawiły się nieoficjalne informacje, że zawodnik może wrócić do klubu z Częstochowy. Libero ostatni raz w częstochowskim AZS-ie grał w 2014 roku. Następnie przez jeden sezon występował w AZS-ie Olsztyn, z którego przeszedł do AGH Kraków. W ostatnim sezonie zawodnik nie grał w żadnym klubie. Jeśli Bik ostatecznie dołączy do AZS-u, możliwy jest powrót na przyjęcie Dawida Murka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved