Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Nowy kandydat na trenera polskich siatkarzy

Nowy kandydat na trenera polskich siatkarzy

fot. Sada Cruzeiro

Marcelo Rodolfo Mendez z Argentyny w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” potwierdził, że chce zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy. Obecnie prowadzi brazylijski zespół Sadę Cruzeiro.

Z Mendezem „Przegląd Sportowy” rozmawiał po meczu Klubowych Mistrzostw Świata w Opolu, który Sada Cruzeiro przegrała z włoską ekipą Lube Civitanova 0:3. Na nasze pytanie, czy już rozmawiał z działaczami PZPS-u, odparł: – Jeszcze nie, ale pewnie do takiej rozmowy dojdzie. Może jeszcze w Opolu.Mendez już w ubiegłym roku wyraził chęć pracy z biało-czerwonymi. Wówczas działacze PZPS-u wybrali jednak Ferdinando de Giorgiego, którego szybko zwolnili. – Nadal jestem zainteresowany pracą z polską reprezentacją – potwierdził teraz Mendez. – Najpierw jednak muszę wypełnić kontrakt z Sadą Cruzeiro do końca sezonu. To mój warunek. Wiem, że w Polsce praca z waszą reprezentacją jest niebezpieczna, bo łatwo ją stracić, ale ja zawsze pracuję pod presją i to nie jest dla mnie problem – dodał.

Widać, że Argentyńczykowi zależy na posadzie w Polsce. Potwierdza to w dalszej części rozmowy. – To duże wyzwanie, bo polska drużyna nadal należy do światowej czołówki, choć ostatnio nie osiągała sukcesów. Macie jednak graczy z potencjałem. Potrzeba tylko pracy, by znów były medale – podkreślił.

W przyszłym roku biało-czerwoni bronią tytułu mistrza świata, co cieszy Mendeza. – Jeśli zostanę wybrany trenerem Polaków, to będę mieć jeszcze większą motywację, by walczyć o kolejne złoto. Wasza drużyna ma wszystko, zarówno młodych zawodników, jak i doświadczonych, by pozostać na szczycie, a i polscy kibice potrzebują sukcesów – dodał.

Rozmawiał: Ryszard Opiatowski, więcej w serwisie Przeglądu Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved