Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nowy drugoligowiec z Opola

Nowy drugoligowiec z Opola

Opole ma nową drużynę kobiet na szczeblu krajowym. Szkoleniowcem drugoligowej ekipy siatkarek z Uniwersytetu Opolskiego zostanie Patryk Fogel.

Na siatkarskiej mapie Opola pojawił się nowy zespół. Projekt zyskał też strategicznego sponsora – Energetykę Cieplną Opolszczyzny. – Chcemy reaktywować drużynę Uniwersytetu Opolskiego w piłce siatkowej. To nowy projekt, który z pewnością spodoba się kibicom – mówią osoby związane z budowaniem nowej drużyny. – Z propozycją współpracy wystąpił profesor Marek Masnyk, prorektor do spraw kształcenia i studentów, od 1 września obejmujący funkcję rektora Uniwersytetu Opolskiego. Zarząd ECO podjął tę inicjatywę bardzo chętnie, ponieważ krzewienie kultury fizycznej i sportu stanowi ważny element polityki społecznej odpowiedzialności biznesu naszej firmy – wyjaśnia Katarzyna Dobosiewicz, rzecznik prasowy ECO.Bazując na doświadczeniu, jakie mamy dzięki wieloletniej współpracy z Odrą Opole, wiemy, że nic tak bardzo nie aktywizuje młodych ludzi jak sport, a głównym celem porozumienia podpisanego pomiędzy ECO i Uniwersytetem Opolskim jest wsparcie dla sportu dzieci i młodzieży.

ECO AZS Uni Opole, bo taką nazwę będzie nosił zespół, zagra w II lidze kobiet. Polski Związek Piłki Siatkowej przydzielił opolanki do grupy drugiej. Na razie nazwiska kontraktowanych zawodniczek owiane są tajemnicą, ale – jak twierdzi Nowa Trybuna Opolska – ekipa ma odgrywać ważną rolę w lidze. Udało się ustalić, że trenerem drużyny będzie Patryk Fogel. Sam zainteresowany, podobnie jak inne osoby łączone z budowaną sekcją, tego nie potwierdza. – Jeśli bym taką propozycję dostał, to dla dobra i rozwoju opolskiej siatkówki na pewno bym z niej skorzystał – ucina dyplomatycznie Fogel, znana postać w kobiecej siatkówce Opola. Przez kilka sezonów prowadził on SMS LO II Opole, który zresztą współtworzył. Jego podopieczne z roku na rok coraz lepiej sobie radziły w II lidze, walcząc nawet w play-off. Przed rokiem SMS LO II przestał istnieć, bowiem nie otrzymał dotacji pozwalającej na start w rozgrywkach. Miasto wsparło AZS Politechniki Opolskiej, który przejął też najlepsze siatkarki SMS-u LO II.

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved