Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowi zawodnicy w Cerrad Czarnych Radom

Nowi zawodnicy w Cerrad Czarnych Radom

fot. Klaudia Piwowarczyk

W czwartek na specjalnej konferencji podpisano nowe kontrakty w zespole Cerrad Czarnych Radom. Po raz pierwszy oficjalnie w barwach nowego klubu zaprezentowali się Michał Filip i Jakub Rybicki. Umowę przedłużył środkowy Michał Ostrowski, a drugim obok Dustina Wattena libero będzie Kacper Wasilewski. Do zespołu dołączyli także rozgrywający Kamil Droszyński i środkowy Dmytro Teramienko.

Transfery Michała Filipa i Jakuba Rybickiego zostały ogłoszone już wcześniej. Atakujący ostatnie trzy sezony spędził w Warszawie, gdzie wyrósł na jednego z  liderów swojej drużyny. Jakub Rybicki zaś to 19-letni tegoroczny absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Zawodnik ten trenował ostatnio z reprezentacją juniorów, nie znalazł się jednak w dwunastoosobowym składzie, który w czwartek wyruszył do Berlina na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata.

Kolejny sezon w radomskim klubie spędzi jego wychowanek, Michał Ostrowski. 27-letni środkowy broni barw Cerradu Czarnych już od 2011 roku i awansował z zespołem najpierw do I ligi, a następnie do PlusLigi. Obok niego i Norberta Hubera, który obecnie jest już z juniorską kadrą w Berlinie, barw Cerradu Czarnych Radom na pozycji środkowego bronił będzie także 30-letni Dmytro Teramienko. Ukrainiec ostatni sezon spędził w Biełogorie Biełgorod. W latach 2011-2016 zawodnik ten występował w ukraińskim Lokomotiwie Charków.Na rozegraniu Dejanovi Vincicowi partnerował będzie mistrz świata i mistrz Europy kadetów z 2015 roku – Kamil Droszyński. Po ukończeniu SMS-u Spała 20-latek wyjechał do Belgii ekstraklasowego klubu Lindemans Aalst, przy Franku Depestele utalentowany rozgrywający nie spędził jednak na boisku zbyt wiele czasu. Oznacza to tym samym pożegnanie się z klubem Kacpra Gonciarza. Nowego partnera na pozycji libero będzie miał także Dustin Watten, a będzie nim Kacper Wasilewski, który dołączył do pierwszego zespołu z drużyny Młodej Ligi, która przypomnijmy wygrała w tym sezonie rozgrywki do lat 23. Zespół może zatem opuścić zatem Piotr Filipowicz.

Można zatem powiedzieć, że kadra Cerradu Czarnych Radom jest już prawie kompletna. Podsumowując: za przyjęcie zagrywki odpowiadać będą Tomasz Fornal, Wojciech Żaliński, Kamil Kwasowski i wspomniany już Rybicki. Na pozycji atakującego o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będą Michał Filip i Jakub Ziobrowski, na środku siatki na chwilę obecną jest trzech zawodników – Huber, Teramienko i Ostrowski, za rozegranie będą odpowiadać Vincić i Droszyński, a na libero zagrają Watten i Wasilewski.

Kto zostanie trenerem PGE Skry Bełchatów?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved