Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Nowi szkoleniowcy reprezentacji męskiej i żeńskiej Wielkiej Brytanii

Nowi szkoleniowcy reprezentacji męskiej i żeńskiej Wielkiej Brytanii

Brytyjskie władze wybrały nowych trenerów. Szansę poprowadzenia męskiej kadry dostał Simon Loftus, a żeńskiej – David Goodchild. Siatkarze Wielkiej Brytanii zagrają w pierwszej rundzie kwalifikacji do mistrzostw Europy 2017 pierwszy raz od 2001 roku.

Simon Loftus ma trzynastoletnie doświadczenie trenerskie. Był w sztabie szkoleniowym na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Na co dzień pracuje z drużyną akademicką na University of East London. – Jestem zadowolony z możliwości prowadzenia kadry narodowej i jestem wdzięczny, że mi zaufano. W maju będziemy walczyć w pierwszej rundzie kwalifikacji mistrzostw Europy. Tym zaczynamy nasz długofalowy cel walki o igrzyska olimpijskie w 2020 roku – powiedział Simon Loftus.
David Goodchild
był asystentem trenera na igrzyskach olimpijskich w Londynie i chce odbudować drużynę po tym turnieju. W 2016 roku chciałby wziąć udział w międzynarodowych rozgrywkach, by jego zawodniczki mogły zdobywać doświadczenie. – Mamy wiele talentów wśród seniorek i juniorek. Powoli będziemy budować siatkówkę w Wielkiej Brytanii – powiedział szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji.

Chcemy budować siatkówkę na Wyspach. Mamy dalekosiężne plany. Dostajemy pozytywne sygnały od ludzi, że to, co chcemy zrobić, jest dobre. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężka praca. Obaj trenerzy mają doświadczenie w seniorskiej siatkówce i mogą wprowadzić zespoły na siatkarską mapę. Bardzo cieszymy się, że męska drużyna powalczy w kwalifikacjach na mistrzostwa Europy – powiedział Audrey Cooper, dyrektor techniczny związku siatkówki w Wielkiej Brytanii.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved