Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nowe zawodniczki dołączą do zespołu Developresu

Nowe zawodniczki dołączą do zespołu Developresu

fot. Bianka Sawoniuk

Magdalena Grabka, Gabriela Polańska i Aleksandra Krzos przeniosą się do klubu z Rzeszowa – informuje serwis supernowosci24.pl. W zespole Developresu SkyRes Rzeszów wciąż trwają poszukiwania nowego trenera, a kandydatów jest sporo.  O angaż w ekipie brązowego medalisty starają się szkoleniowcy z USA, Turcji, Holandii, Brazylii i Włoch. Są też polscy trenerzy, ale ich notowania nie stoją najwyżej.

Do zmian dojdzie również w kadrze brązowych medalistek. Do nowo pozyskanej Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej dołączy 31-letnia rzeszowianka Gabriela Polańska (200 cm wzrostu), która pięć poprzednich sezonów grała w barwach Grot Budowlanych Łódź. Pozyskanie ww. środowych oznacza, że klub z Rzeszowa pożegna się z Mają Tokarską i Katarzyną Żabińską. Nową twarzą w Developresie będzie też przyjmująca Magdalena Grabka (178 cm wzrostu). Ta 25-letnia zawodniczka przez całą swoja karierę, za wyjątkiem sezonu 2013-14 gdzie reprezentowała barwy Wisły Kraków, związana była z klubem z Wieliczki.Działaczom z Rzeszowa Grabka wpadła w oko w takcie ubiegłego sezonu podczas ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski. W czterosetowym pojedynku 25-letnia siatkarka zdobyła 24 pkt, mając 47-procentową skuteczność ataku i 37-proc. w przyjęciu. Grabka ma zastąpić Barbarę Zakościelną, która opuszcza klub z Rzeszowa. Najprawdopodobniej w Developresie nie będą już występować rozgrywająca: Agnieszka Rabka, libero Dorota Medyńska, atakująca Kinga Hatala oraz przyjmująca Helene Rousseaux.

W miejsce Belgijki ma zostać zakontraktowana Amerykanka Ali Frantti. 23-letnia przyjmująca (185 cm wzrostu) jest absolwentką Penn State University. Przygodę z europejską siatkówką rozpoczęła w 2018 roku w słoweńskim zespole Kamnik, z którego przeniosła się do Francji do ASPTT Mulhouse. Jej zespół w tym sezonie rywalizację zakończył na etapie ćwierćfinału play-off.  Na libero w zespole z Rzeszowa ma występować Aleksandra Krzos. Ta 30-letnia siatkarka (181 cm) jest wychowanką wrocławskiej Gwardii, a w ostatnich trzech sezonach grała w Chemiku Police. Pozyskanie Krzos może oznaczać pożegnanie Agaty Sawickiej.

Więcej w serwisie supernowosci24.pl

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved