Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Nowe wyzwanie Grzegorza Rysia – Izrael

Nowe wyzwanie Grzegorza Rysia – Izrael

fot. archiwum

Izraelska federacja siatkarska od pewnego czasu próbowała znaleźć szkoleniowca, który pomoże jej rozwijać tamtejszą reprezentację siatkarzy. Plany władz tamtejszej federacji są dalekosiężne, aczkolwiek rozłożone na bardzo długi okres. Pracować nad tym ma polski szkoleniowiec – Grzegorz Ryś, dla którego to nie pierwszy „egzotyczny” siatkarsko kraj, w którym będzie pracować.

Grzegorz Ryś prowadził w przeszłości kadrę narodową juniorów, z którą zdobył srebrny medal mistrzostw Europy oraz mistrzostwo świata w 2003 roku. Następnie trafił na ławkę trenerską Morza Szczecin, a niedługo później odnosił sukcesy z AZS-em Olsztyn, którym dwa razy stawał na 2. miejscu podium ówczesnej PLS. Po olsztyńskiej przygodzie wyjechał do Egiptu, gdzie przez dwa lata był selekcjonerem tamtejszej reprezentacji. Po powrocie do Polski został trenerem w SMS-ie w Spale, a następnie zaczął prowadzić zespół Avii Świdnik, jednak nie udało mu się obronić go przed spadkiem z I ligi. Kolejnym przystankiem w karierze trenerskiej Grzegorza Rysia był wtedy beniaminek PlusLigi – Lotos Trefl Gdańsk.Ostatnie lata to praca Rysia na Bliskim Wschodzie – trener prowadził reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także Al Ain. Ostatnio pełnił funkcję szkoleniowca w drużynie narodowej Egiptu do lat 23.

W Izraelu coraz mocniej inwestuje się w przyszłość siatkówki, na co przeznaczane są kolejne fundusze. Wszystko po to, by jak najlepiej rozwijać tę dyscyplinę w tym kraju. Ma pomóc w tym, wybrany przez izraelskie władze siatkarskie we wtorek, polski trener – Grzegorz Ryś, który ostatnio pracował przy podobnych projektach i jest poza granicami kraju cenionym szkoleniowcem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved