Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowe twarze w zespole beniaminka I ligi K

Nowe twarze w zespole beniaminka I ligi K

Mazovia Warszawa, beniaminek I ligi kobiet, będzie miał zupełnie nową drużynę w przyszłym sezonie. Z zespołu, który wywalczył awans, pozostało pięć siatkarek, a klub ogłosił już pozyskanie dziewięciu nowych zawodniczek. Niektóre z nich mają przeszłość ekstraklasową, jest również zawodniczka zza oceanu – amerykańska środkowa Olivia Loren Kofie.

Po awansie do I ligi kobiet pierwszymi decyzjami w zespole beniaminka I ligi kobiet było przedłużenie umowy z dotychczasowym szkoleniowcem, Robertem Kupiszem. W drużynie zostały również cztery siatkarki z minionego sezonu – środkowe Michalina Sikora i Marcelina Nowak, przyjmująca Gabriela Mazur oraz rozgrywająca Magdalena Karpińska.Do zespołu dołączyło już osiem nowych siatkarek. Wśród nich dwie libero – Izabella Szyjka, aktualna wicemistrzyni Polski w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź, która z tym klubem świętowała również awans do ekstraklasy oraz Zuzanna Berkowska, która ostatni sezon spędziła w drugoligowej Łaskovii. Za rozegranie ma odpowiadać Aleksandra Przepiórka, ostatnio zawodniczka Radomki Radom, podstawową atakującą ma być Karolina Florczak z Jokera Świecie. Jej zmienniczką ma być młoda siatkarka Volleya Płock, Wiktoria Kowalska. Do zespołu dołączyła również środkowa Karpat Krosno Marta Szcześnik oraz młoda przyjmująca Magdalena Orlicka, zawodniczka LTS-u Legionovii.

Ostatnimi nabytkami, jaki przedstawił kibicom klub, jest 22-letnia amerykańska środkowa Olivia Loren Kofie, która grała w uniwersyteckiej drużynie stanu Michigan oraz przyjmująca Patrycja Wyrwa z Jokera Świecie. Wciąż nie wiadomo, czy trener Robert Kupisz będzie miał asystenta i kto nim pozostanie. Zagadką jest również siatkarska przyszłość Izabeli Zackiewicz, która może wrócić do gry po urodzeniu dziecka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved