Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowe twarze w KPS-ie Siedlce

Nowe twarze w KPS-ie Siedlce

fot. kps.siedlce.pl

Działacze KPS-u Siedlce powoli odkrywają kolejne karty w nowo budowanej drużynie. Przyjęcie I-ligowca uzupełnił Krzysztof Gibek, który ostatnio występował w zespole z Opola. Ponadto z Lotosu Trefla Gdańsk do Siedlec wypożyczony został Moustapha M’Baye.

Nowym przyjmującym KPS-u Siedlce został Krzysztof Gibek. To 24-letni zawodnik, który pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Warcie Działoszyn, a przez ostatnie lata grał na II-ligowych parkietach, broniąc barw drużyny z Opola. W nadchodzącym sezonie zyska możliwość rozwoju w klubie grającym na wyższym poziomie rozgrywkowym. Mierzący 190 cm siatkarz zyskał uznanie siedleckich szkoleniowców na testach, które zostały przeprowadzone w maju. – Podczas testów Krzysiek zrobił na nas dobre wrażenie i zdecydowaliśmy się go zakontraktować. To zawodnik dobrze wyszkolony technicznie. Liczymy, że swoje umiejętności pokaże w meczach ligowych – podkreślił drugi szkoleniowiec KPS-u, Maciej Nowak.Zakontraktowanie Gibka zamyka skład siedleckiego zespołu na przyjęciu, na którym wciąż grał będzie Piotr Łukasik, a wcześniej KPS na tej pozycji zakontraktował także Mateusza Błasiaka oraz Sławomira Zemlika. Oznacza to, że z drużyną pożegnał się nie tylko Kamil Gutkowski, który przeniósł się do Warty Zawiercie, ale również Paweł Rejowski i Maciej Krzywiecki.

Zmiany będą także na środku siatki, bowiem KPS wypożyczył z Lotosu Trefla Gdańsk Moustaphe M’Baye, który w minionym sezonie pokazał się z dobrej strony w barwach APP Krispolu Września. – Obieram kierunek siedlecki i jestem przekonany, że to dobry krok. Będę robić wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej doświadczenia, maksymalnie się ograć i być mocnym punktem mojej nowej drużyny. Przyszły sezon będzie kolejnym na wypożyczeniu. Obieram taką drogę, by później wrócić mocniejszym do Gdańska. Chcę ponownie bronić barw Lotosu Trefla, ale jako bardziej doświadczony zawodnik – skomentował M’Baye.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn w sezonie 2016/2017

źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna, kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved